Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef banku centralnego wierzy w naszą gospodarkę

0
Podziel się

Marek Belka uważa, że założenia budżetu są ostrożne.

Szef banku centralnego wierzy w naszą gospodarkę
(Zhang Lianxun/Dreamstime.com)
bEqUQCJN

_ - Prognoza wzrostu PKB w 2011 r. na poziomie 3,5 proc., zapisana w projekcie budżetu, jest konserwatywna. Jest szansa, że poziom ten zostanie przekroczony _ - uważa prezes NBP Marek Belka._ _

_ - Ja wierzę, że w gospodarce istnieje wewnętrzna dynamika, która przy sprzyjających okolicznościach zewnętrznych doprowadzi do przekroczenia 3,5 proc. _- dodał.

_ - Zakłada się dosyć konserwatywnie, że ożywienie będzie postępowało według takiego umiarkowanego tempa, a nie nastąpi dalsze przyspieszenie wzrostu. Związane na przykład z ekspansją popytu inwestycyjnego sektora prywatnego _ - dodał.

bEqUQCJP

W opinii Belki prognoza zysku NBP za 2010 rok na poziomie 1,8 mld zł jest ostrożna._ - Na pewnym etapie MF pyta o prognozę zysku NBP. My przekazaliśmy pewną wielkość, ona została zapisana w budżecie. To nie budzi naszego niepokoju, bo to jest ostrożna prognoza _ - powiedział.

W projekcie budżetu na 2011 r. przewiduje się wpływ do budżetu państwa pochodzący z wpłaty z zysku NBP na poziomie 1,7 mld zł (95 proc. całej sumy). Plan finansowy NBP na rok 2010 zakłada ukształtowanie się wyniku finansowego banku centralnego na poziomie 1,8 mld zł.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;w;tym;roku;pkb;urosnie;o;3;5;procent,78,0,672846.html) Pawlak: W tym roku PKB urośnie o 3,5 procent Dobre wyniki w drugim kwartale pozwalają podnieść prognozy - uważa wicepremier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/t104254.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzadowi;analitycy;wierza;w;polska;gospodarke,1,0,667649.html) Rządowi analitycy wierzą w polską gospodarkę Wzrost PKB w III kwartale powinien utrzymać się na poziomie z II kwartału.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t74597.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;roczny;wzrost;pkb;o;3;proc;jest;niemal;pewny,208,0,667344.html) Rostowski: Roczny wzrost PKB o 3 proc. jest niemal pewny Minister finansów jest też optymistą co do wzrostu polskiej gospodarki w przyszłym roku.
bEqUQCKq
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)