Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MON: Polska zainteresowana budową tarczy antyrakietowej

0
Podziel się:

- Polska zastanawia się nad przystąpieniem do konsorcjum pracującym nad systemem antyrakietowym - przyznaje Tomasz Siemoniak

Szef MON: Polska zainteresowana budową tarczy antyrakietowej
(Bartosz Krupa/East News)

Polska zastanawia się nad przystąpieniem do konsorcjum pracującym nad systemem antyrakietowym - przyznaje Tomasz Siemoniak, szef resortu obrony. Pytany o obecność polskiej delegacji w Nowym Meksyku w USA, gdzie ma odbyć się jeden z testów systemu MEADS, przyznał że wysłannicy MON są w Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie zastrzegł, że testowany system to jedna z 7-8 opcji, nad którymi Warszawa się zastanawia. - _ To jedna z możliwych opcji, nad którymi się zastanawiamy, natomiast są poważne wątpliwości co do tego, czy ten projekt zakończy się sukcesem i jakiego rodzaju skala finansowania na etapie projektu byłaby od strony polskiej wymagana _ - powiedział minister.

Tomasz Siemoniak dodał, że przeciw MEADS przemawia wycofanie się z projektu - ze względów budżetowych - Stanów Zjednoczonych. Obecnie w konsorcjum MEADS International główną rolę grają Niemcy i Włosi.

Siemoniak jednocześnie zaprzeczył, by istniał związek między wizytą Polaków w USA, a obecnością szefa amerykańskiej dyplomacji wczoraj w Warszawie.

Jak wynika z wcześniejszych wypowiedzi polskich władz , Polska poszukuje systemu obrony przeciwrakietowej, który miałby stać się częścią _ Tarczy Polski _ czyli systemu obrony naszej przestrzeni powietrznej.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)