Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szef MON: Te zmiany to początek reformy dowodzenia armią

0
Podziel się:

Szef MON mówi, że wczorajsze nominacje na najwyższe stanowiska w wojsku są przygotowaniem do reformy dowodzenia armią.

Szef MON: Te zmiany to początek reformy dowodzenia armią
(Bartosz Krupa/East News)

Szef MON mówi, że wczorajsze nominacje na najwyższe stanowiska w wojsku są przygotowaniem do reformy dowodzenia armią.

Tomasz Siemoniak podkreślił w radiowej Jedynce, że mianowany na szefa Sztabu Generalnego Mieczysław Gocuł jest najmłodszym oficerem na tym stanowisku po 1989 roku. Ma 50 lat.

- _ Spodziewamy się, przy decyzjach Sejmu, Senatu i prezydenta, że powoływani pod koniec tego tygodnia dowódcy będą już służyć w nowej strukturze _- mówił Siemoniak.

Zgodnie z założeniami reformy armii zmniejszyć się ma liczba dowództw. Ma powstać dowództwo generalne, które sprawować będzie kontrolę nad siłami zbrojnymi w czasie pokoju, oraz dowództwo operacyjne, odpowiedzialne za działania wojska w czasie wojny czy stanów nadzwyczajnych oraz w trakcie misji zagranicznych.

Wczoraj z rąk prezydenta nominacje odebrało dwóch generałów: Mieczysław Gocuł i Marek Tomaszycki. Generał Gocuł będzie nowym szefem Sztabu Generalnego, a generał Tomaszycki stanie na czele Dowództwa Operacyjnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Zmiany w armii. Urlopy ojcowskie dla żołnierzy Odejście od kadencyjności i automatycznego zwolnienia ze służby - to tylko niektóre zmiany proponowane w _ ustawie pragmatycznej _.
MON łagodzi przepisy z testów sprawnościowych Oblany test z w-f nie oznacza automatycznego wyrzucenia żołnierza z wojska.
Żołnierze rezerwy będą musieli ćwiczyć W tym roku 3,6 tys. rezerwistów przejdzie obowiązkowe szkolenia. Koszty pokryje budżet MON.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)