Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szef ONZ krytykuje Egipt za odcięcie sieci

0
Podziel się

Władze odłączyły dostęp do internetu w związku z protestami
społecznymi w afrykańskim państwie.

Szef ONZ krytykuje Egipt za odcięcie sieci
(PAP/EPA)
bDUquvsl

Przebywający na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun oświadczył iż wyłączenie przez Egipt internetu w związku z protestami społecznymi narusza demokratyczne zasady swobody wypowiedzi i zrzeszania się.

Czterej najwięksi egipscy dostawcy usług internetowych wyłączyli dostęp do swych serwerów w piątek w pół godziny po północy czasu lokalnego. Według ekspertów, prawdopodobnie stało się tak za sprawą władz, które unieruchomiły ich sprzęt sieciowy poprzez jednorazową zmianę instrukcji.

Podobnie jak w innych krajach, internetowe serwisy społecznościowe służyły w Egipcie do koordynowania przygotowań do demonstracji.

bDUquvsn
Zobacz także: Kolejne protesty w Egipcie już zaplanowane (ITN News, ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t87256.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/el;baradei;rzuca;wyzwanie;gotow;by;zmienic;egipt,34,0,761378.html) El Baradei rzuca wyzwanie. Gotów, by zmienić Egipt

Ban Ki Mun powiedział dziennikarzom w Davos, iż uważnie śledzi protesty w Tunezji, Jemenie i Egipcie. Wezwał jednocześnie przywódców tych państw, by zadbali o uniknięcie dalszych aktów przemocy.

bDUquvst

Zdaniem sekretarza generalnego ONZ, przywódcy ci powinni potraktować obecną sytuację jako szansę na zajęcie się _ uprawnionymi troskami _ swych obywateli.

Czytaj w Money.pl

bDUquvsO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)