Notowania

duda
17.03.2013 10:30

Szef Solidarności o premiach w spółce Euro 2012

Marcin Herra i Andrzej Bogucki za przygotowania i pracę w trakcie Euro 2012 zainkasowali po ponad milion trzysta tysięcy złotych premii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Szef Solidarności Piotr Duda ostro skrytykował astronomiczne premie kierownictwa spółki Euro 2012. *

Informacyjna Agencja Radiowa ujawniła w tym tygodniu, że Marcin Herra i Andrzej Bogucki za przygotowania i pracę w trakcie Euro 2012 zainkasowali po ponad milion trzysta tysięcy złotych premii z państwowej kasy. Pieniądze wypłaciło ministerstwo sportu.

- _ To jest po prostu ohydne, aby z pieniędzy publicznych brać tego rodzaju premier. Ile ci ludzie są w stanie więcej z siebie dać niż zwykły pracownik tamtej spółki: pięć, dziesięć, sto razy więcej? _ - pyta przewodniczący. - _ Doskonale o tym wiemy, że niektórym się w głowach poprzewracało. _

Zdaniem Piotra Dudy po zmianach w prawie o referendum trzeba zastanowić się nad ustanowieniem przepisów o wynagrodzeniu maksymalnym. Szef Solidarności poprowadził wczoraj pierwszy zjazd tak zwanej Platformy Oburzonych. W historycznej sali BHP w Gdańsku zebrało się ponad sto organizacji, stowarzyszeń i przedstawicieli związków zawodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
"Zabrakło wyobraźni". Premier zdecydował o losie Joanny Muchy Minister sportu oddała się w ręce premiera za zalaną murawę na Stadionie Narodowym.
Polska to kraj rodem z Kaczora Donalda? Na zjeździe PO jest ponad sto różnych organizacji. Łączy ich jedno - zawiedli się na rządzie Donalda Tuska.
Tagi: duda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz