Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szejnfeld: Słowacja zyskała na wprowadzeniu euro

0
Podziel się:

Jego zdaniem podatek liniowy i euro pomogły Bratysławie.

Szejnfeld: Słowacja zyskała na wprowadzeniu euro
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bFgaTBOZ

Wiceminister gospodarkiAdam Szejnfelduważa, że Słowacja zyskała na wprowadzeniu euro.

Gość Sygnałów Dnia tłumaczył, że ani podatek liniowy ani europejska waluta nie tylko Bratysławie nie zaszkodziły, ale pomogły.Słowacja przystąpiła do strefy euro 1 stycznia tego roku.

| Wczoraj w specjalnym wystąpieniu radiowo-telewizyjnym prezydent Lech Kaczyńskipowiedział, że nie można mówić, iż przyjęcie euro uchroniłoby Polskę przed kryzysem. Lech Kaczyński argumentował, że nasz największy partner handlowy, Niemcy, ma gorsze wskaźniki gospodarcze, mimo że przyjął wspólną europejską walutę. W opinii prezydenta rychłe wejście naszego kraju do korytarza walutowego ERM2, będącego przedsionkiem strefy euro, ograniczy możliwości aktywnego działania państwa w czasie kryzysu. |
| --- |

bFgaTBPb

Adam Szejnfeld jest zdania, że nie ma obecnie przesłanek do wprowadzania zmian w budżecie państwa. Wiceminister gospodarki podkreślił, że budżet nie jest ustawą, którą można w panice zmieniać dowolnie, zależenie od doniesień medialnych, opinii ekspertów czy komentatorów politycznych.

Minister zgadza się z oceną, że jest spowolnienie gospodarcze i jego skutki będą widoczne w przyszłości. Nawołuje jednak do zachowania rozsądku.

Adam Szejnfeld zapowiada, że w ramach zapobieżenia zwiększaniu się bezrobocia, rząd podejmie konkretne działania.

Szczególną uwagę poświęci tym miejscowościom, gdzie są dwa lub jeden zakład pracy i dojdzie tam do zwolnień, czy upadku firmy.

bFgaTBPh

Rząd będzie tu działał w sposób szczególny, ale nie nadzywyczajny. Adam Szejnfeld podkreślił, że zakresy pomocy publicznej- dla firm i społecznej- dla zwalnianych pracowników są określone przepisami prawa.

bFgaTBPC
KOMENTARZE
(0)