Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartłomiej Dwornik
|

Szeryf i jego wojna z koncernami

0
Podziel się:

Minister zdrowia jest jak rewolwerowiec - pisze Bartłomiej Dwornik.

Szeryf i jego wojna z koncernami

Minister zdrowia jest jak rewolwerowiec na Dzikim Zachodzie. Na razie jeszcze mocno trzyma się w siodle, ale za dwa dni sytuacja się zmieni.

Szefowie resortu zdrowia chyba z założenia mają na bakier z koncernami farmaceutycznymi. Ewa Kopacz dwa lata nie dała zarobić producentom szczepionek przeciwko A/H1N1, teraz jej następca zapowiada koniec Dzikiego Zachodu i cios w interesy koncernów, korzystających z obecnej polityki lekowej.

Bartosz Arłukowicz pewnie wie, co robi. W końcu sam jest lekarzem i zna funkcjonowanie tego systemu od środka. Wie też doskonale, jak sprzedać się w mediach. Ma na koncie tryumf w telewizyjnym reality show, w komisji hazardowej dorobił się statusu gwiazdy, ostry konflikt z Grzegorzem Napieralskim potrafił przekuć na sukces, zakończony lądowaniem w rządzie...

Dobrą kartę póki co ma nadal - udała mu się doskonale rola strażaka, gaszącego pożar receptowego protestu lekarzy. Ogłoszenie tego faktu w świetle jupiterów i błysku fleszy też było bardzo dobrym posunięciem pod względem autopromocji. Fakt, że protest zawieszony jest na niecałe dwa miesiące, a niektórzy lekarze i tak zamierzają wystawiać recepty z pieczątką, przeszedł gdzieś bokiem.

Zobacz, ile wart jest rynek leków w Polsce

[

Leki podrożeją nawet o blisko 1000 proc. Koncerny zarobią mniej ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/leki;podrozeja;nawet;o;blisko;1000;proc;koncerny;zarobia;mniej,196,0,966084.html )

Arłukowicz ustawia się tym razem na pozycji dobrego szeryfa, który postanowił zrobić porządek z krwiopijcami z koncernów. Publiczności to się musi podobać. Hasła: _ Komplikujemy życie tym, którzy kreują rynek, a ułatwiamy życie pacjentom, Nie ugnę się przed niczym _, _ Koniec Dzikiego Zachodu _ dobrze się sprzedają.

Ale dobra karta może się szybko odwrócić. I to wcale nie przez przeciwników, którzy wytykają ministrowi zdrowia, że jeszcze w szeregach SLD wieszał psy i głosował przeciwko ustawie, w obronie której wytacza teraz tak ciężkie działa. Nie zaszkodzą mu też gromy, ciskane przez opozycję, bo główny adwersarz - Bolesław Piecha z PiS - w temacie leków refundowanych sam jest po skandalu z iwabradyną nie do końca wiarygodny.

Szeryfa z siodła wysadzić może to, że Arłukowicz będzie twarzą chaosu, który dotknie milionów ludzi. Chaosu, który już teraz widać w aptekach, gdzie zdezorientowani pacjenci stoją w gigantycznych kolejkach, by zrealizować recepty według starych zasad. A za dwa dni zamieszanie będzie jeszcze większe. Bo tak rewolucyjnych zmian - nawet jeśli są potrzebne - *nie wolno wprowadzać z dnia na dzień! *Bo zanim emocje opadną, fortunę zbiją producenci leków na nerwice.

Głos opozycji w awanturze o lekach refundowanych
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t136108.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/wielu;chorych;czeka;dramat;wszystko;przez;,46,0,997934.html) Wielu chorych czeka dramat, wszystko przez.... Były wiceminister zdrowia komentuje bałagan wokół listy leków refundowanych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t135521.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/absurdalne;przepisy;uderza;w;chorych,0,0,997376.html) Absurdalne przepisy uderzą w chorych Po 1 stycznia skorzysta tylko budżet NFZ - przewiduje były minister zdrowia.

autor jest redaktorem Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)