Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE! Rewelacyjne dane z rynku pracy
PILNE! GUS podał dane o wynagrodzeniach

Szkolnictwo wyższe w Polsce. Dostęp do finansowanych badań będzie jawny?

Szkolnictwo wyższe w Polsce. Dostęp do finansowanych badań będzie jawny?

Fot. kprm.gov.pl
Powołanie spółki Innowacje Polskie SA oraz pełne upublicznienie wyników badań naukowych - to najważniejsze elementy programu ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Minister Barbara Kudrycka przedstawiła dziś plany swojego resortu na najbliższe miesiące.

Spółka Innowacje Polskie SA ma zająć się wdrażaniem nowych technologii w przemyśle i biznesie. Na razie nie wiadomo dokładnie, w jakim kształcie zostanie powołana:


- Zależy nam na powołaniu spółki Innowacje Polskie S.A. Ta spółka być może będzie spółką córką Inwestycje Polskie lub będzie odrębnie powoływana - potwierdza Kudrycka.

Impulsem dla rozwoju badań ma być stworzenie platformy, na której będą dostępne wyniki wszystkich badań finansowanych z budżetu państwa - zapowiada minister Kudrycka:

- Przede wszystkim staramy się doprowadzić do tego, aby w niedługim czasie, nawet już w 2015 roku, abyśmy mieli otwarty dostęp do wyników badań, finansowanych ze środków publicznych. Zależy nam na tym, aby w tym czasie 60 procent wszystkich badań finansowanych ze środków publicznych, było w otwartym dostępie - podkreśla minister.

Wśród dotychczasowych osiągnięć, Barbara Kudrycka wymieniła przede wszystkim znaczne nakłady ministerstwa na rozbudowę i rozwój infrastruktury. Za sukces uznała również zwiększenie liczby studentów, którzy korzystają ze stypendiów socjalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec strajku nauczycieli. Co osiągnęli?
Od dziś zajęcia w chicagowskich szkołach publicznych będą odbywać się normalnie.
Rusza nowatorskie kształcenie nauczycieli
Przygotowane w porozumieniu z MEN rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z 17 stycznia 2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela weszło w życie 21 lutego.
Karta Nauczyciela to przeżytek? Nie dla nich
- Likwidację lub liberalizację Karty Nauczyciela wyłącznie względami oszczędnościowymi - uzasadnia prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.

IAR
Czytaj także
Polecane galerie
wiem
83.5.205.* 2012-10-21 18:16
I jeszcze:
Zdrowie Polskie S.A.
Kultura Polska S.A.
Wojsko Polskie S.A.
Policja S.A.
Lasy Polskie S.A.
Infrastruktura Polska S.A.
Integracja Europejsko-polska S.A.
itd. itd.
ironia historii
91.102.104.* 2012-10-21 17:07
... będzie jawny ... chyba dla konkurencji zza granicy...
Mastodąt
178.252.38.* 2012-10-21 16:34
Co zostało po naszych naukowcach, chyba tylko dym z papierosów. Większość wyjechała za chlebem na zachód. A ci się obudzili i chcą budować naukową kadrę jak nie mają zakładów pracy, na tyle silnych aby coś wdrożyć he he sami kolesie i pociotki.
Zobacz więcej komentarzy (7)