Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szukają szefów w pośredniakach. Chętnych nie brakuje

0
Podziel się:

Dyrektor sklepu, zarządca dworców, a nawet prezes spółdzielni mieszkaniowej - w urzędzie pracy znajdziemy coraz więcej ofert na wysokie stanowiska.

Szukają szefów w pośredniakach. Chętnych nie brakuje
(Pryzmat/Dreamstime)

Dyrektor sklepu, zarządca dworców, a nawet prezes spółdzielni mieszkaniowej. W urzędzie pracy znajdziemy coraz więcej ofert na wysokie stanowiska.

Gazeta pisze, że szefem spółdzielni może zostać osoba mająca trzyletnie doświadczenie na tym stanowisku. Niezbędna jest też licencja zarządcy nieruchomości i znajomość komputera. Za pracę na pół etatu prezes ma dostawać 3 i pół tysiąca złotych miesięcznie.

_ Życie Warszawy _ dodaje, że lepsze warunki proponuje pracodawca specjaliście do spraw rozwoju franczyzy. Osobie z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym w prowadzeniu projektów franczyzowych i budowaniu spożywczych sieci proponuje nawet 10 tysięcy złotych.

_ - Urząd pracy zawsze był postrzegany jako miejsce, gdzie pracę znajdują tylko osoby z niskimi kwalifikacjami _ - mówi _ Życiu Warszawy _ Katarzyna Żach z powiatowego urzędu pracy w Warszawie. Dodaje, że jest to bardzo błędna opinia, bo urząd poszukuje coraz więcej specjalistów i kadry kierowniczej.

Niemniej - zwraca uwagę _ Życie Warszawy _ - większość poszukiwanych pracowników to jednak osoby z niskimi kwalifikacjami, jak _ osoba do produkcji pierogów i klusek _ (stawka 8 złotych za godzinę), zbieracz pieczarek, hafciarz (obaj najniższa krajowa), dostawca pizzy (500 - 2 tys. zł na umowę-zlecenie) czy _ sprzedawca w sklepie winno-spożywczym _ (1800 złotych na miesiąc).

_ - Takie oferty nadal cieszą się większym powodzeniem. Na stanowisko, na które nie potrzeba kwalifikacji, mamy po kilkadziesiąt zgłoszeń, na wyższe stanowiska - najwyżej kilka _ - mówi _ Życiu Warszawy _ Katarzyna Żach.

Czytaj więcej o sytuacji na rynku pracy
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t110140.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/prywatne;agencje;pracy;nie;przeciwdzialaja;bezrobociu,41,0,877353.html) Nie pomogą ci w znalezieniu pracy. To porażka Wyniki rozczarowują. Skuteczność prywatnej agencji zatrudnienia w aktywizowaniu powierzonych jej bezrobotnych jest niska - mówi Bożena Diaby, rzeczniczka Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/159/t141727.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/kierowcy;i;-;kogo;szukaja;pracodawcy,181,0,852149.html) Kierowcy i... - kogo szukają pracodawcy? W cenie byli m.in. kierowcy i szwaczki. Najwięcej zarabiali pracownicy z województwa mazowieckiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/fedak;zadowolona;z;programu;50,249,0,827897.html) Fedak zadowolona z programu _ 50+ _ - Zwiększył się m.in. przeciętny wiek przechodzenia na emeryturę i wskaźnik zatrudnienia osób pomiędzy 55. a 64. rokiem życia - powiedziała minister pracy.
praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)