Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Szwajcarzy mają już dość. Interwencja na franku

0
Podziel się:

Szwajcarska waluta w pół godziny potaniała o 9 groszy. To efekt zapowiedzi interwencji banku centralnego Szwajcarii.

Szwajcarzy mają już dość. Interwencja na franku
(funix/iStockphoto)

Szwajcarska waluta w pół godziny potaniała o 9 groszy. To efekt zapowiedzi interwencji banku centralnego Szwajcarii, którego zdaniem frank jest bardzo przewartościowany, a to zagraża tamtejszej gospodarce.

aktualizacja: 9:35

Rano frank kilkukrotnie wspinał się na najwyższe poziomy w historii wyznaczając rekord na poziomie 3,744. W ciągu dnia możemy spodziewać się kolejnego rekordu.

Obok zapowiedzi interwencji na rynku SNB zawęził docelowy przedział 3-miesięcznej stopy procentowej Libor do 0,00-0,25 procent z 0,00-0,75 procent

Wczoraj po 19.40 za szwajcarskiego franka trzeba było zapłacić 3,70 zł. O godzinie 23.15 jego kurs osiągnął rekordowy poziom 3,72 zł. Analitycy wskazują, że inwestorzy - mimo kompromisu w sprawie amerykańskiego długu - wciąż są niepewni sytuacji na światowych rynkach.

Śledź na bieżąco jak zmienia się kurs franka:

Analitycy Millennium Dom Maklerski uważają, że wciąż dobra kondycja gospodarki Szwajcarii połączona z niską inflacją, to woda na młyn dla dalszych wzrostów kursu franka.

Jak zauważa analityk DM BOŚ Marek Rogalski, opublikowane wczoraj rano dane o sprzedaży detalicznej w Szwajcarii wskazują, że wzrosła ona w czerwcu o 7,4 proc. rok do roku wobec spadku o 3,9 proc. w tym samym ujęciu w maju. - _ Nie ma tym samym argumentów dla do interwencji na rynku franka _ - podsumowuje.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85570.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/eksperci;moga;byc;kolejne;rekordy;na;franku,105,0,884585.html) Frank postraszył. Będą kolejne rekordy? Wczoraj szwajcarski frank rekordowo umocnił się wobec złotego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t142812.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/frank;i;euro;mocno;w;gore;wazny;poziom;przebity,232,0,880104.html) Frank i euro w górę. Ważny poziom przebity W porównaniu do piątku szwajcarska waluta drożeje o ponad pięć groszy i kosztuje około 3,45 złotych. Na wartości zyskują także pozostałe główne waluty: dolar, funt i euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t152761.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/frank;bije;rekordy;skad;sie;bierze;jego;sila,87,0,876119.html) Frank bije rekordy. Za jego siłą kryje się... Analitycy nie mają złudzeń. Wkrótce frank może kosztować 3,6 zł. Siłą tej waluty jest nie tylko słabość pogrążonej w kryzysie strefy euro.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)