Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Szydło: Brexit to krytyczny moment dla Unii Europejskiej

2
Podziel się

- Debata po referendum w Wielkiej Brytanii powinna dotyczyć także kondycji samej UE, to jest krytyczny moment dla całej Unii Europejskiej - powiedziała premier Beata Szydło przedstawiając w czwartek w Sejmie informację ws. Brexitu.

Szydło: Brexit to krytyczny moment dla Unii Europejskiej
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEqUrAGd

"To jest krytyczny moment dla całej Unii Europejskiej. Po raz pierwszy w historii integracji UE mamy do czynienia z sytuacją, w której państwo członkowskie decyduje się na taki krok" - podkreśliła Szydło.

Jak oceniła, debata po referendum w Wielkiej Brytanii powinna dotyczyć samego Brexitu i jego skutków dla Polski i Unii, ale również kondycji samej UE. "Nikt z nas chyba nie ma wątpliwości, że Brexit to jest podsumowanie punktu, w którym znalazła się sama Wspólnota" - powiedziała szefowa rządu.

Podkreśliła, że społeczeństwo brytyjskie w referendum wyraźnie zdecydowało o swojej przyszłości poza Wspólnotą. "Premier Zjednoczonego Królestwa pani Theresa May, chociaż sama była przeciwko wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, powiedziała po referendum, że Brexit oznacza Brexit" - zauważyła Szydło.

bEqUrAGf

Nawet jeśli nie zgadzamy się, wszyscy musimy uszanować wybór Brytyjczyków - podkreśliła premier.

bEqUrAGG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(2)
Arek++
5 lata temu
Tak Ci powiedział Prezes!
Inside Job
5 lata temu
Jak w firmie brak dochodów i pieniądze giną to zarząd idzie na bruk.:))))))