Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szydło: nie będziemy podnosić podatków

40
Podziel się:

- Podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy; jesteśmy nastawieni na rozwój więc na pewno podatków podnosić nie będziemy - powiedziała w piątek premier Beata Szydło. Wstępny projekt budżetu na 2017 r. oceniła jako odpowiedzialny i stabilny.

Szydło: nie będziemy podnosić podatków
(A. Szmigiel-Wisniewska/REPORTER)

Premier pytana w wieczornym programie TVP Info o krytyczne opinie opozycji dot. przyjętego w czwartek wstępnego projektu budżetu na 2017 r. powiedziała, że "taka jest rola opozycji". "Minister finansów przygotował budżet, który jest budżetem odpowiedzialnym, stabilnym" - mówiła premier.

Przyjęty w czwartek wstępny projekt ustawy budżetowej na 2017 r. zakłada m.in. deficyt nie większy niż 59,3 mld zł, wzrost PKB o 3,6 proc., deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 2,9 proc. PKB i inflację 1,3 proc.

"Deficyt jest poniżej 3 proc., czyli jest deficytem bezpiecznym. Na pewno te programy prorodzinne, prospołeczne są bezpieczne i będą realizowane" - zaznaczyła szefowa rządu.

Dodała: "Myślę, że opozycja rozczaruje się mile". "Ja jestem spokojna o realizację tego budżetu" - podkreśliła.

Pytana o możliwość podniesienia podatków dla obywateli premier odpowiedziała, że "podnoszenie podatków nie jest dobrym sposobem na rozwój gospodarczy". "My jesteśmy nastawieni na rozwój, więc na pewno podatków podnosić nie będziemy" - podkreśliła.

"Prace nad podatkiem jednolitym trwają" - dodała premier. Powiedziała, że ostateczne decyzję dotyczące przyszłości podatku jednolitego zostaną podjęte we wrześniu br., a nad analizami związanym z nim pracują w tej chwili minister Henryk Kowalczyk, Paweł Szałamacha i Mateusz Morawiecki. Podkreśliła, że prace nad budżetem jeszcze trwają.

gospodarka
prawo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(40)
lech ugriczic...
7 lat temu
pamiętacie ten experyment sprzed jakichś8 lat , gdy śmietanka polityków miała przeżyć z a500 złotych , to ja tak żyje i jakośdajęsobie radę.więc czemu by nie podnieść podatków może ktoś się obudzi .
mmmm
7 lat temu
jakos nie wierze w te slowa!
qqq
8 lat temu
Szydło: nie będziemy podnosić podatków Wiarygodność jej jest zerowa, bo miała teczkę pełną ustaw, Antek zawsze dziewica nie miał być ministrem obrony itd. itp. Lepiej więc niech nic nie mówi, bo każde jej słowo to kłamstwo, a i tak zrobi jak jej Kwak każe.
Cukier
8 lat temu
To obniżcie w końcu i dajcie nam po ludzku zarabiać i po ludzku żyć bo to nie pracodawcy nas doją tylko ta szanowna Pani ze zdjęcia i jej koledzy nieudacznicy.
szurik
8 lat temu
Ale przecież już podnieśli. Wprowadzili nowe podatki: bankowy, handlowy. W kolejce czeka od wody. Wygląda na to, że to nie wystarczy, więc co? VAT w górę?
...
Następna strona