Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kucharski
|

Szydło: Dorn obiecał, że nie będzie krytykował PiS

0
Podziel się:

Czy wyleniały wezyr będzie pracował z dworem eunuchów?

Szydło: Dorn obiecał, że nie będzie krytykował PiS

Money.pl: Czy porozumienie z Ludwikiem Dornem nie jest dla PiS transakcją zbyt kosztowną?

*Beata Szydło, wiceprezes PiS: *W jakim sensie?

Dorn na swoim blogu opisał warunki porozumienia. Dostanie drugie miejsce na wyborczej liście PiS w okręgu podwarszawskim. Pieniądze, które będą wpłacane na konto PiS z adnotacją, że są przeznaczone na kampanię Dorna, będą tylko na nią wydane. I wreszcie ostatnim punktem jest wspieranie jego projektów ustaw przez PiS – po ich wcześniejszej akceptacji przez kierownictwo partii. Czy to nie jest za wysoka cena za pozyskanie tylko jednego polityka?

Jeśli chodzi o finansowanie, to tutaj nie jest to nic dziwnego. Taki jest wymóg ustawowy, że środki trzeba wykorzystywać tak jak zostały przeznaczone, czy wskazane.

*[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t96656.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;przygarnia;z;powrotem;dorna,146,0,730258.html) PiS przygarnia z powrotem Dorna *Ważne moim zdaniem jest to, że osoby które mają podobne poglądy na Polskę, podobne wizje jak my, chcą współpracować z PiS. To pozwala zwiększać front naszych działań.

Zresztą Ludwik Dorn wywodzi się z naszego środowiska, więc jego wizja kraju jest zbieżna z naszą, dlatego uważam że jego obecność na liście PiS będzie korzystna dla partii. Będzie mógł służyć nam swoim doświadczeniem politycznym i merytorycznym.

Ale jednak jest to dosyć kiepska wymiana kadr. Z Prawa i Sprawiedliwości odeszło kilkanaście osób, które zakładają własne ugrupowanie, a na ich miejsce pojawia się jedna osoba. To niezbyt korzystny bilans.

Myślę że, to nie ilość, a jakość ma znaczenie. Ważne jest to czy ktoś chce być w określonym ugrupowaniu politycznym. Czy chce je wspierać i pracować na rzecz jego programu. Czy w życiu publicznym będzie realizował ideały i założenia programowe tego ugrupowania. I to jest wartość dodana, którą wnosi Ludwik Dorn do naszej partii.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122677.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;gotow;przyjac;z;powrotem;czesc;renegatow,161,0,722337.html) Kaczyński gotów przyjąć z powrotem część renegatów Dorn jednak wielokrotnie krytykował PiS, także za program, czy więc ta zbieżność nie jest pozorna?

Nie przypominam sobie, by krytykował on kiedykolwiek program PiS. Jego wypowiedzi odnosiły się do kwestii personalnych. Natomiast jeżeli chodzi o program to więcej nasz łączy niż dzieli. Bardzo dobrze, że politycy prawicy chcą wspólnie realizować pewne cele.

A czy wspólne cele mogą realizować ludzie, którzy stali po dwóch stronach barykady? Gdzie jedni używali określeń _ sułtan otoczony przez dwór eunuchów _, a drudzy _ wyleniały wezyr _. Czy przy takich relacjach można zrobić coś razem?

Polityka często jest usłana tego typu stwierdzeniami. Myślę, że trzeba to odłożyć na bok. Niech zainteresowani zajmą się wyjaśnieniem tej kwestii prywatnie, a na forum publicznym ona nie będzie poruszana. Dzięki temu nasza współpraca będzie się dobrze układała.

Zresztą Dorn zobowiązał się do niekrytykowania PiS, a to nie jest człowiek, który rzuca słowa na wiatr. Myślę, że jego decyzja o podpisaniu porozumienia była przemyślana i podjęta z rozwagą. Dlatego niesnaski z przeszłości nie mogą mieć teraz wpływu na naszą współpracę.

Czy Dorn nie załatwił sobie w ten sposób tratwy ratunkowej przed nadchodzącymi wyborami? Sam nie miałby szans, musiał więc szukać pomocy dużego ugrupowania, żeby móc wystartować.

To jest jego decyzja i to jego trzeba by pytać o jej przyczyny. Jednak moim zdaniem ważne jest, żeby Ludwik Dorn uczestniczył w polskim życiu publicznym i politycznym. Jest on bardzo cenionym i doświadczonym uczestnikiem sfery politycznej, więc jego nieobecność byłaby wielką stratą.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t20341.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dorn;o;pis;jeszcze;tu;wroce,212,0,379348.html) Dorn o PiS: Jeszcze tu wrócę Jarosław Kaczyński, oraz linia polityczna partii są nieskuteczne - uważa Ludwik Dorn.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t111175.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sellin;polska;plus;wrocila;do;pis;dzieki;po,76,0,682828.html) Sellin: Polska Plus wróciła do PiS dzięki PO Zdaniem posła jest to odpowiedź na konflikt po katastrofie smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/233/t46569.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/libicki;powrot;wyrzuconych;do;pis;to;bylaby;zenada;roku,88,0,709464.html) Libicki: Powrót wyrzuconych do PiS, to byłaby żenada roku
wiadomości
wywiad
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)