Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Szygulski
|

Szygulski: Koalicja nie uratuje honoru Klicha

0
Podziel się:

Sejm powinien pokazać mu drogę do wyjścia z MON, której nie umiał dotąd znaleźć.

Szygulski: Koalicja nie uratuje honoru Klicha

Zwykle debatom sejmowym nad odwołaniem któregoś z ministrów towarzyszą słowa zgorszenia obserwatorów, narzekających na ich żenująco niski poziom. Przekonują nas, że politycy kłócą się jak dzieci i obrzucają inwektywami, zamiast prowadzić poważną rozmowę. Jakikolwiek język nie towarzyszyłby głosowaniu nad odwołaniem ministra Bogdana Klicha, nie będzie bardziej żenujący od tego, że przez tak długi czas trwa on na stanowisku.

Do licznych grzechów szefa MON zaliczyć można źle przygotowaną _ profesjonalizację _ armii, opóźnienia w dostawach sprzętu wojskowego czy nieumiejętność zabezpieczenia wszystkich przysługujących wojsku zgodnie z prawem pieniędzy. Wystarczyłoby to zupełnie do jego odwołania.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t99244.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/klich;powinien;odejsc;nie;tylko;przez;smolensk,233,0,765417.html) Klich powinien odejść. Nie tylko przez Smoleńsk
Tymczasem ma on na swoim koncie o wiele gorszy zarzut, bo natury honorowej. Zupełnie nie wiedział, jak powinien się zachować zaraz po katastrofie smoleńskiej. Wyjście było tylko jedno: podać się do dymisji. Wojskowy był samolot, wojskowi byli piloci.

Szef MON postanowił jednak udawać, że to go bezpośrednio nie dotyczy, tak jak nie zwracał uwagi na krytykę po katastrofach CASY czy Bryzy. Do porządku nie przywoływał go również premier Donald Tusk.

Ostatnią instancją, która może to uczynić jest Sejm. Honoru ministra Klicha już nie uratuje, za to może zachować własny, a przynajmniej to co jeszcze z niego zostało. Dziś przekonamy się, na ile posłom w ogóle na nim zależy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t130858.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/klich;winien;zapasci;w;wojsku,62,0,765502.html) Klich winien zapaści w wojsku Dorn: _ Klich nie ma ani tęgiej głowy, ani silnego charakteru. To są powody, które doprowadziły do zapaści w Siłach Zbrojnych _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t98694.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/afganska;misja;kosztuje;miliardy;wyjscie;nie;takie;proste,244,0,632308.html) Afgańska misja kosztuje miliardy, wyjście nie takie proste W tym roku Polska wyda blisko 2 mld zł na pensje i nowy sprzęt dla 2600 żołnierzy służących w afgańskiej misji. Premier zapowiada: będziemy rozmawiać o wycofaniu kontyngentu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t129816.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rodziny;ofiar;wypadku;casy;chca;odszkodowan;jak;za;smolensk,53,0,758837.html) Rodziny ofiar wypadku CASY chcą odszkodowań jak za Smoleńsk Chodzi o 250 tys. złotych dla każdego krewnego tragicznie zmarłych oficerów.
wiadomości
felieton
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)