Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pgnig
03.11.2005 10:46

Szykują się zmiany personalne we władzach PGNiG

Ministerstwo Skarbu Państwa zwróciło się z wnioskiem do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, na którym ma dojść do zmian we władzach spółki - poinformował PGNiG.(ISB)

Podziel się
Dodaj komentarz

Ministerstwo Skarbu Państwa zwróciło się z wnioskiem do Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki, na którym ma dojść do zmian we władzach spółki - poinformował PGNiG.

„Akcjonariusz Skarb Państwa wnioskuje o umieszczenie w porządku obrad następujących spraw: zmiany we władzach spółki, powołanie pełnomocnika do reprezentacji spółki w sprawie stwierdzenia nieważności lub uchylenia uchwał” – czytamy w komunikacie.

Obecny premier Kazimierz Marcinkiewicz wielokrotnie zapowiadał, że chce zmienić zarząd PGNiG.

PGNiG podał w komunikacie, że zarząd firmy zamierza się zwrócić do akcjonariusza o doprecyzowanie porządku obrad.

PGNiG zadebiutował na giełdzie 23 września. Cena praw do akcji nowej emisji (PDA) wyniosła 4,00 zł, czyli była wyższa o 34,23% od ceny emisyjnej.

Po podwyższeniu kapitału spółki w drodze emisji 900 mln akcji, Skarb Państwa posiada 84,75% kapitału spółki.

W pierwszej połowie 2005 roku PGNiG miało 568,89 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 431,86 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 6.177,87 mln zł wobec 5.726,22 mln zł rok wcześniej.

Tagi: pgnig, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz