Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Szyt G20. Merkel ostrzega przed sprawą Syrii

0
Podziel się:

- Wojna ta musi zostać zakończona, ale da się to osiągnąć wyłącznie metodami politycznymi - powiedziała Merkel dziennikarzom.

Szyt G20. Merkel ostrzega przed sprawą Syrii
(World Economic Forum/CC/Flickr)

- _ Wojna ta musi zostać zakończona _, _ ale da się to osiągnąć wyłącznie metodami politycznymi _ - powiedziała Merkel dziennikarzom. - _ Nie chcę nadmiernie wyśrubowywać oczekiwań _ - dodała kanclerz.

Zaznaczyła, że poruszenie kwestii Syrii na szczycie G20 daje przynajmniej szanse na posunięcie jej naprzód. _ Kto ze sobą rozmawia, próbuje się także zrozumieć _ - podkreśliła.

Według niej możliwości Niemiec są tutaj ograniczone i w żadnym razie nie wezmą one udziału w akcji zbrojnej.

Jak wskazała Merkel, rozmowy w sprawie Syrii są trudne ze względu na rozbieżność stanowisk Rosji i USA. _ Dlatego na razie nie widzę, byśmy mogli zapewnić wspólne podejście na przykład w Radzie Bezpieczeństwa ONZ _ - powiedziała szefowa niemieckiego rządu

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel nie da broni syryjskim rebeliantom Kanclerz Niemiec Angela Merkel kategorycznie wykluczyła możliwość dostarczenia przez jej kraj broni rebeliantom w Syrii.
26 przywódców grupy G20 debatuje o Syrii Choć konfliktu syryjskiego nie ma w oficjalnym porządku obrad, to jednak oczekuje się, że właśnie temat Syrii zdominuje to dwudniowe spotkanie.
Merkel chce zgodnej reakcji w sprawie Syrii Jest to _ mało prawdopodobna _, lecz trzeba wykorzystać nawet minimalną szansę - stwierdza kanclerz Niemiec.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)