Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tajfun w Chinach. Ucierpiało 6,3 mln ludzi

0
Podziel się:

Sześć osób poniosło śmierć, a cztery są zaginione. Tajfun przeszedł przez prowincje Fujian (Fucien) i Zhejiang. Szkody, jakie wyrządził tylko w tej ostatniej prowincji szacowane są na 8,3 mld juanów (1,3 mld USD).

Tajfun w Chinach. Ucierpiało 6,3 mln ludzi
(PAP/EPA)
bELAGpgB

W rezultacie uderzenia tajfunu Fitow w chińskiej prowincji Zhejiang (Czeciang) ucierpiało 6,3 mln osób, których domy zostały zniszczone lub uszkodzone, a pola zalane przez deszcze - poinformowały dziś chińskie służby do walki ze skutkami klęsk żywiołowych.

Sześć osób poniosło śmierć, a cztery są zaginione. Tajfun przeszedł przez prowincje Fujian (Fucien) i Zhejiang. Szkody, jakie wyrządził tylko w tej ostatniej prowincji szacowane są na 8,3 mld juanów (1,3 mld USD). Prędkość wiatru sięgała 150 km na godzinę.

W rezultacie ulewnych deszczy towarzyszących tajfunowi wody w 13 dużych i 39 średnich zbiornikach przekroczyły poziom maksymalny, grożąc przelaniem się przez wały ochronne. W wielu miejscach podmyte są drogi i zerwane linie energetyczne - podała agencja Xinhua.

bELAGpgD

Fitow osłabł wczoraj, ale do Chin zbliża się kolejny tajfun - Danas. W rejonach na wschodzie kraju ogłoszono alert pomarańczowy, czyli trzeci w czterostopniowym systemie ostrzegania przed zagrożeniem.
Czytaj więcej w Money.pl

bELAGphe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)