Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tak wygląda nowy rząd Włoch

0
Podziel się:

Resortem kultury pokieruje rektor katolickiego uniwersytetu w Mediolanie. Poznaj innych ministrów.

Tak wygląda nowy rząd Włoch
(PAP/EPA)

63. rząd Włoch, na którego czele stanął Mario Monti, został zaprzysiężony w obecności prezydenta Giorgio Napolitano w Pałacu Prezydenckim na Kwirynale.

Ministrem spraw zagranicznych Włoch został dotychczasowy ambasador w USA Giulio Terzi. Nie uczestniczył on w ceremonii zaprzysiężenia, gdyż nie wrócił jeszcze z Waszyngtonu. Nieobecny był również nowy minister obrony narodowej admirał Giampaolo Di Paola, który do tej pory był przewodniczącym Komitetu Wojskowego NATO i w tej roli przebywał w środę w Afganistanie.

Szefową MSW została Anna Maria Cancellieri. Ministrem sprawiedliwości jest Paola Severino, pierwsza kobieta na tym stanowisku we włoskim rządzie. Szefem resortu rozwoju gospodarczego, infrastruktury i transportu jest Corrado Passera, który dotychczas kierował jednym z największych włoskich banków.

Minister kultury to Lorenzo Ornaghi, rektor katolickiego uniwersytetu w Mediolanie. Na stanowisko ministra rolnictwa powołany został Mario Catania. Ministrem bez teki do spraw współpracy międzynarodowej i integracji został znany działacz katolicki, założyciel rzymskiej Wspólnoty świętego Idziego Andrea Riccardi.

Przemówienie programowe premier Monti wygłosi w Senacie jutro o godzinie 13. Pół godziny później złoży jego tekst w Izbie Deputowanych. Głosowanie nad wotum zaufania w Senacie odbędzie się jutro o godzinie 20.30, a w izbie niższej - pojutrze.

Więcej wiadomości z Włoch w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mario;monti;nowym;premierem;wloch,152,0,965784.html) Znamy nazwisko nowego premiera Włoch To 68-letniemu ekonomiście powierzono misję tworzenia rządu. Od momentu otwarcia giełdy liczyć się będzie każda godzina.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t83820.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kryzys;rzadowy;we;wloszech;a;berlusconi;jest;z;siebie;dumny,61,0,965693.html) Kryzys we Włoszech, Berlusconi dumny Były premier nie zamierza żegnać się z polityką - twierdzą obserwatorzy wydarzeń w Rzymie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t190261.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nocne;oblezenie;rezydencji;premiera;fiesta;na;ulicach;rzymu,183,0,965559.html) Rzym świętuje odejście Berlusconiego Włosi odwrócili się od Silvio Berlusconiego. Zobacz, jak go pożegnali.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)