Notowania

linie lotnicze
20.06.2007 07:05

Tanie latanie będzie coraz droższe

Przeloty tanimi liniami lotniczymi będą coraz droższe. Powód - nowe przepisy i drożejące paliwo.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

Przeloty tanimi liniami lotniczymi będą coraz droższe - pisze "Rzeczpospolita". Według dziennika, będzie to spowodowane zaostrzającą się wojną cenową przewoźników i nowymi przepisami.

Rzeczniczka Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego powiedziała gazecie, że w przyszłym roku mogą być wprowadzone ograniczenia dotyczące minimalnej odległości między fotelami lotniczymi. Takie rozwiązania mogą uderzyć w tanie linie, które starają się zmieścić w samolocie jak największą liczbę pasażerów.

Jak powiedziała Elisabeth Schoeffmann, nadmierne stłoczenie pasażerów może uniemożliwiać ewakuację pasażerów w ciągu przepisowych 90 sekund. Według gazety, do droższych kosztów przelotu przyczynią się również rosnące ceny paliwa lotniczego.

"Rzeczpospolita" podkreśla, że tani przewoźnicy stosują nieuczciwe praktyki. Podają na przykład kwoty za przelot bez uwzględnienia opłat lotniskowych i podatków. Dziennik zwraca uwagę, że tylko czterech przewoźników podaje na swojej stronie pełne ceny biletów. W walce o klienta tanie linie stosują również reklamę porównawczą - często na nieuczciwych zasadach - pisze "Rzeczpospolita".

Tagi: linie lotnicze, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz