Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Te wybory to strata czasu i pieniędzy"

0
Podziel się:

Prezydent Warszawy nie interesuje referendum w sprawie odwołania jej ze stanowiska.

"Te wybory to strata czasu i pieniędzy"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła * *na antenie radiowej Jedynki * *, że organizowanie nowych wyborów byłyby _ stratą pieniędzy i czasu _. Stwierdziła też, że stolica doskonale sobie radzi z wdrażaniem ustawy śmieciowej.

Polityk tłumaczyła, że nie każdy zdaje sobie sprawę, że ewentualny nowy prezydent miasta urzędowałby jedynie przez rok, czyli do końca kadencji. Później musiałyby się odbyć kolejne wybory. Zdaniem Gronkiewicz-Waltz, odwołanie głowy miasta powinno mieć miejsce w przypadku afer bądź widocznych uchybień, a nie być _ formą przeciwdziałania normalnej kadencji _.

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej stwierdziła, że obecnie ma inne priorytety, niż zajmowanie się referendum w sprawie jej odwołania. Wśród nich wymieniła wdrożoną w poniedziałek ustawę śmieciową i bezpieczeństwo mieszkańców miasta w wakacje.

Odparła także zarzuty, jakoby zwiększyła swoją aktywność społeczną w czasie prowadzonej przez część mieszkańców kampanii przeciw jej osobie. Stwierdziła, że zawsze spotykała się i rozmawiała z przedstawicielami różnych dzielnic - albo osobiście, albo poprzez oddelegowanego przedstawiciela.

Warszawa poradziła sobie ze śmieciami?Warszawa nie jest teraz Neapolem - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent stolicy na antenie radiowej Jedynki chwaliła wdrażanie tak zwanej ustawy śmieciowej w stolicy. Gronkiewicz-Waltz podkreślała, że w przeciwieństwie do tego włoskiego miasta, Warszawy śmieci nie zasypały, mimo że jej władze nie rozstrzygnęły do lipca przetargów i wprowadziły przepisy przejściowe.

Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że ta reforma jest jedną z najważniejszych po zmianach, jakie wprowadzał w latach dziewięćdziesiątych Leszek Balcerowicz. Zdaniem prezydent Warszawy, ustawa śmieciowa zrobiła rewolucję, ale stolica sobie z nią radzi.

W ocenie prezydent Warszawy gminy, które w ogóle nie rozpisały przetargów na odbiór śmieci, postępują niezgodnie z prawem. Hanna Gronkiewicz-Waltz dodała, że Warszawa zastosowała się do zaleceń ministerstwa środowiska, mimo że była w bardziej skomplikowanej sytuacji, niż inne. Gronkiewicz-Waltz przypomniała, że w stolicy funkcjonuje aż 80 firm, które zajmują się odbiorem odpadów.

Od poniedziałku obowiązuje nowa ustawa o gospodarowaniu odpadami, zwana potocznie ustawą śmieciową. W myśl przepisów to samorządy są odpowiedzialne za odbiór śmieci od mieszkańców. Nowe przepisy mają spowodować, że śmieci nie będą lądowały w lasach i na dzikich wysypiskach. Mają także zachęcić Polaków do sortowania odpadów. Warszawa nie zdążyła z wprowadzeniem nowych przepisów i do końca stycznia w stolicy obowiązuje system pomostowy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponownie muszą złożyć deklaracje śmieciowe Do wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Warszawie zostały rozesłane listy prezydent miasta Hanny Gronkiewicz-Waltz, w których przeprasza ona za trudności związane z nową ustawą śmieciową.
Prawo i Sprawiedliwość nie ma kandydata Beata Szydło zapowiada, że dopiero jeśli uda się odwołać w referendum prezydent Warszawy, pojawi się kandydat PiS na to stanowisko.
Kaczyński i Miller zgodni. Wspólnie zagłosują! - _ Poziom bałaganu, zadłużenia, ciągłych kompromitacji w różnych dziedzinach jest już taki, że nie daje się tego wytrzymać _- grzmi prezes PiS.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)