Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terminator radził Cameronowi jak walczyć z długami

0
Podziel się:

Londyn ogłosi cięcia. Schawrzenegger już to zrobił.

Terminator radził Cameronowi jak walczyć z długami
(PAP/EPA)

Były aktor, gubernator Kalifornii, Arnold Schwarzenegger spotkał się z brytyjskim premierem Davidem Cameronem. Rozmowa dotyczyła ogromnych deficytów w budżetach Wielkiej Brytanii i Kalifornii, a także walki ze zmianami klimatycznymi.

Kalifornia ma nie tylko niemal dwukrotnie większy obszar niż Wielka Brytania, ale i prawie dwa razy większą dziurę w swoim budżecie stanowym - 20 proc., podczas gdy Zjednoczone Królestwo 11 proc. Odchodzący gubernator Arnold Schawrzenegger ogłosił właśnie radykalny plan cięć budżetowych, a rząd brytyjski zrobi to za niespełna tydzień.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t98945.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjczycy;oddluzaja;panstwo,88,0,635736.html) Brytyjczycy oddłużają państwo
Cameron i Schwarzenegger mieli więc o czym rozmawiać, a kiedy wyszli potem do reporterów brytyjski premier zażartował, że Terminator przybył mu w sukurs w walce z deficytem.

Turyści zaglądający spoza bramy w stronę siedziby premiera mieli okazję pstryknąć znacznie lepsze zdjęcie Downing Street, niż mogli się spodziewać.

Brytyjskie media mają zresztą również dobrą zabawę w związku z przyjazdem Schwarzeneggera, który sprezentował im świetną fotookazję przysiadając się na spiżowej ławeczce przy Bond Street do dwóch sławnych polityków - prezydenta Roosevelta i Winstona Churchilla i wdając się z nimi w ożywioną dyskusję Te zdjęcia opublikowała cała brytyjska prasa, a popularny dziennik _ The Sun _ włożył w usta Austriaka-Schwarzeneggera skierowaną do Churchilla przestrogę: _ Tylko ani słowa o wojnie! _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/t41074.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/brytyjscy;ekonomisci;apeluja;o;redukcje;deficytu,162,0,587426.html) Brytyjscy ekonomiści apelują o redukcję deficytu Ostrzegają, że ożywieniu zaszkodzi brak wiarygodnego planu redukcji deficytu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t96522.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sredni;dlug;publiczny;w;krajach;rozwinietych;110;proc;pkb,109,0,620653.html) Średni dług publiczny w krajach rozwiniętych 110 proc. PKB Europejczycy protestują przeciwko cięciom. MFW straszy.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)