Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Terroryści gotowi do rozmów z Amerykanami

0
Podziel się:

Tak zwana siatka Hakkanich w Afganistanie twierdzi jednak, że może uczestniczyć w takich rozmowach tylko pod przewodnictwem talibów.

Terroryści gotowi do rozmów z Amerykanami
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bETRtvCJ

Główna organizacja terrorystyczna w Afganistanie gotowa do podjęcia rozmów z Amerykanami. Tak zwana siatka Hakkanich twierdzi jednak, że może uczestniczyć w takich rozmowach tylko pod przewodnictwem talibów.

Takie stanowisko przedstawił jeden z przywódców siatki, który anonimowo rozmawiał przez telefon z agencją Reutera. Podkreślił, że siatka jest częścią ruchu talibów i musi działać razem z nimi w jakimkolwiek procesie pokojowym.

Jeśli główna rada talibów postanowi rozpocząć rozmowy z Amerykanami, to przyjmiemy to z zadowoleniem - powiedział przywódca terrorystów, który oskarżył Stany Zjednoczone o nieszczere intencje i próby wbicia klina między talibów i jego organizację. Dodał, że siatka Hakkanich będzie kontynuować ataki i wywierać presję na zachodnie siły w Afganistanie.

bETRtvCL

Siatka Hakkanich jest uważana za najgroźniejszą organizację terrorystyczną w Afganistanie. Jej bazy znajdują się na plemiennych terytoriach Pakistanu przy granicy z Afganistanem.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama obiecuje pomoc państwa. Komu? W Dniu Weterana w USA prezydent Barack Obama złożył hołd żołnierzom powracającym z wojen w Iraku i Afganistanie.
Zabili dzieci i 10 cywilów jadących na ślub Osiemnaście osób, w tym dziesięcioro cywilów, zginęło w trzech atakach bombowych na południu i wschodzie Afganistanu.
Talib na prezydenta? Nie mają nic przeciwko Talibscy rebelianci i przedstawiciele innych ugrupowań islamistycznych będą mogli kandydować i głosować w zaplanowanych na 5 kwietnia 2014 roku wyborach.
bETRtvDm
KOMENTARZE
(0)