Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Nigerii. Już 71 zabitych w wybuchu na dworcu pod Abudżą

0
Podziel się:

Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale podejrzenia padają na islamistów z organizacji Boko Haram.

Terroryzm w Nigerii. Już 71 zabitych w wybuchu na dworcu pod Abudżą
(AP/Fotolink/East News)

Nigeryjska policja poinformowała w poniedziałek, że do co najmniej 71 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu na dworcu autobusowym na przedmieściach stolicy Nigerii, Abudży. W wyniku eksplozji rannych zostały 124 osoby, a zniszczeniu uległo ok. 40 pojazdów.

Informację o ofiarach i zniszczeniach potwierdził rzecznik nigeryjskiej policji Frank Mba. Najprawdopodobniej doszło do eksplozji bomby, która doprowadziła do serii mniejszych wybuchów wywołanych zapalaniem się zbiorników z paliwem w okolicznych pojazdach.

Wcześniejszy bilans mówił o co najmniej 35 zabitych. Na razie nikt nie przyznał się do zamachu, ale podejrzenia padają na islamistów z organizacji Boko Haram.

Do zamachu doszło w godzinach porannego szczytu na zatłoczonym dworcu autobusowym, około 8 km na południe od Abudży. Eksplozja była tak silna, że szczątki ciał były rozrzucone po całej stacji - pisze agencja Reutera.

Tymczasem - według najnowszych ustaleń - w niedzielnej serii ataków na wioski w północno-wschodniej Nigerii zginęło co najmniej 98 osób. Wcześniejszy bilans mówił o 60 ofiarach śmiertelnych. Lokalne władze oskarżyły o te ataki Boko Haram.

Islamiści z Boko Haram dążą do ustanowienia w północnych regionach Nigerii muzułmańskiego państwa wyznaniowego, w którym obowiązywałoby prawo szariatu.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)