Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Terroryzm w Syrii. Związany z Al-Kaidą ISIL dokonał egzekucji 21 osób

0
Podziel się:

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka żołnierze ISIL dokonali egzekucji 17 osób w Haritan, na północny zachód od Aleppo. Ciała zabitych, wśród których są bojownicy syryjskiej opozycji.

Terroryzm w Syrii. Związany z Al-Kaidą ISIL dokonał egzekucji 21 osób
(Polaris/East News)

Związane z Al-Kaidą ugrupowanie pod nazwą Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL) dokonało w Syrii egzekucji 21 osób, wśród których byli bojownicy innych grup powstańczych i ich rodziny - poinformowało dziś Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Islamskie Państwo Iraku i Lewantu jest małym, ale bardzo bitnym i doświadczonym w walce ugrupowaniem w dużej mierze złożonym z bojowników Al-Kaidy, którzy do Syrii przybyli z innych krajów. Znaczna część z nich walczyła wcześniej w sąsiednim Iraku.

W Syrii ISIL skonfliktował się z bardziej umiarkowanymi grupami opozycyjnymi, budzi też postrach wśród ludności cywilnej, próbując narzucić na kontrolowanych przez siebie terenach prawo islamskie, a także drastyczne kary za stawianie oporu.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka żołnierze ISIL dokonali egzekucji 17 osób w Haritan, na północny zachód od Aleppo. Ciała zabitych, wśród których są bojownicy syryjskiej opozycji, zostały wrzucone do studni.

ISIL ściął też głowy czterem powstańcom z rywalizującej z nim grupy, schwytawszy ich podczas walk w mieście Azaz na północ od Aleppo, w pobliżu granicy z Turcją.

W walkach między różnymi frakcjami syryjskich rebeliantów zginęło już kilkaset osób, a konflikty te rozbijają bardziej spójną dawniej opozycję.

ISIL chce utworzyć z irackiej prowincji Anbar i terytoriów Syrii własne islamistyczne państwo.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)