Notowania

handel
02.07.2018 14:57

Tesco i Carrefour łączą siły. "Jeszcze niższe ceny"

Dwaj giganci sektora spożywczego – brytyjskie Tesco i francuski Carrefour łączą siły. W poniedziałek ich przedstawiciele wydali wspólne oświadczenie, w którym zapowiedzieli nawiązanie „strategicznej współpracy”.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Szymon Blik/REPORTER)
Wspólne działanie wielkich sieci ma pomóc w rywalizacji z dyskontami

Dwaj giganci sektora spożywczego – brytyjskie Tesco i francuski Carrefour łączą siły. W poniedziałek ich przedstawiciele wydali wspólne oświadczenie, w którym zapowiedzieli nawiązanie „strategicznej współpracy”.

Nie od dziś wiadomo, że super- i hipermarkety czują na plecach gorący oddech sieci dyskontowych. Tesco i Carrefour mają nadzieję, że dzięki sojuszowi uda im się polepszyć jakość produktów i sprzedawać je w „jeszcze niższych cenach”, by odpowiedzieć na działania konkurencji.

Sojusz może być odpowiedzią na coraz ostrzejszą konkurencję w sektorze. Kilka tygodni temu ogłoszone zostały plany połączeniu drugiej i trzeciej największej sieci supermarketów w Wielkiej Brytanii – Asdy i Sainsbury's. Na horyzoncie pojawił się również internetowy gigant Amazon, który zgarnia coraz większą część sektora spożywczego.

Zobacz także: Prezes Bakalland: zakaz handlu może mieć wpływ na firmy, kiedy obejmie wszystkie niedziele

W 2017 r. roku przejął za 13,7 miliardów dolarów Whole Foods, amerykańską sieć ze zdrową żywnością. W Wielkiej Brytanii Amazon jest piątą siłą pod względem wielkości handlu detalicznego (oferuje produkty spożywcze przez portal Amazon Fresh). Już spekuluje się o przejęciu przez spółkę czwartej w tym samym rankingu sieci Morissons. Coraz ostrzejsza konkurencja i próby zbijania cen mogą prowadzić do wojen cenowych – ostrzegają specjaliści.

Współpraca Tesco i Carrefoura ma zacząć się w przeciągu dwóch miesięcy i trwać trzy lata. Cięcie kosztów będzie możliwe między innymi dzięki wspólnym samochodom dostawczym. Analitycy mówią o oszczędnościach rzędu 500 milionów dolarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: handel, tesco, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-07-2018

MiroNie lepiej spadaja z polski ,!!!!!! Grabia nas jak moga !!! Nie kupuje w tesco i nie bede nawet jak by za grosz sprzedawali !!! Zwykla kola w puszce … Czytaj całość

02-07-2018

WOLNA POLSKAOPODATKOWAĆ TE SKLEPY

02-07-2018

CZARNOWIDZNIEMCY - Tak jak i tu - Taniej na początku a potem drożnej niż było - Każda zmiana, każda nowość, nie będzie lepiej i taniej, jedynie wygryzanie, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)