Notowania

handel
30.05.2018 19:07

Tesco zamyka wielkie markety zatrudniające łącznie 170 osób. "Przynosiły straty"

Sieć Tesco zamyka kolejne sklepy. Na liście znalazł się supermarket Tesco Warszawa Toruńska, Tesco Wrocław Paprotna oraz sklep przy ul. Wojska Polskiego w Kaliszu. Sieć tłumaczy, że markety po prostu nie były rentowne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/EAST NEWS)
Tesco zamyka sklepy. Zdaniem niektórych, to przygotowanie gruntu pod sprzedaż polskiego oddziału firmy

- By być firmą bardziej efektywną i perspektywiczną dla naszych klientów i pracowników, musimy czasem podejmować trudne decyzje o zamknięciu sklepów przynoszących straty - mówi dla Wiadomości Handlowych Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

W zamykanych sklepach pracuje ponad 170 osób, jednak Behan zapowiada, że niektóre z nich dostaną propozycje pracy na innych stanowiskach w firmie.

70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych. Zobacz wideo:

Tesco zamyka sklepy. Tym razem padło na trzy markety

Zamykanie nierentownych marketów trwa w firmie już od dłuższego czasu. Na początku roku zamknięto łącznie osiemnaście sklepów sieci, w całym 2017 roku zamknięto natomiast łącznie 11 placówek Tesco.

Niektórzy eksperci sugerują, że zamykanie nierentownych sklepów może oznaczać sprzedaż środkowoeuropejskich oddziałów sklepowego giganta. Tesco według niektórych mediów od dłuższego czasu sonduje sprzedaż swoich aktywów w takich krajach, jak Polska, Słowacja czy Czechy.

Obecnie w Polsce sieć ma 422 placówki handlowe.

* Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl *

Tagi: handel, tesco, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2018

WSA ZAMYKAJCIE SOBIE I OBY WSZYSTKIE , NASI OTWORZĄ SWOJE PRYWATNE SKLEPY I PIENIĄDZE W KRAJU ZOSTANĄ!!

31-05-2018

ZadowolonyW mojej okolicy stoi w tej chwili pusty "Real". I bardzo dobrze - to jest dowód na to, że "transformacja ustrojowa" zaczęła się cofać. … Czytaj całość

31-05-2018

mmmpod (nie)rządem PiSu bankrutują już nawet te "super zarabiające" sklepy, które rzekomo miliardy dywidend transferują.

Rozwiń komentarze (206)