Notowania

praca
06.03.2018 12:53

Tesco chce stworzyć "multipracownika". Trzy stanowiska połączy w jedno

Sieć szykuje zmiany w organizacji pracy. Dziś w sklepach zatrudnieni są - na trzech osobnych stanowiskach - asystenci ds. zapasów, ds. standardów sklepu i ds. rotacji towaru. Nowy pomysł sklepu zakłada, żeby połączyć te funkcje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/EAST NEWS)
Nie ma obowiązku przechodzenia na nowe stanowisko - zaznaczają związkowcy Tesco.

O sprawie informują związkowcy z "Solidarności". "W naszej firmie obecnie trwają szkolenia na nowe stanowiska pracy" - piszą na stronie internetowej.

"Nasza firma działy pomocnicze chce połączyć w jeden dział, wszyscy będą robić wszystko - multipracownik! Będzie się to wiązać z rozszerzonym zakresem obowiązków" - tłumaczą związkowcy. Dodają, że choć zadań będzie więcej, to taki "multipracownik" będzie zarabiał tyle, ile dziś zarabia asystent ds. zapasów. O żadnych podwyżkach nie ma mowy.

Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. Tak Polacy planują wolny dzień

Jak podają związkowcy, na taką zmianę pracownik ma jednak prawo się nie zgodzić. Wtedy pozostanie na stanowisku, na którym był dotychczas.

Ostatnie miesiące to dla Tesco czas sporych zmian. Jak pisaliśmy na początku lutego, z mapy Polski zniknie 18 sklepów tej sieci. Z kolei w związku z wprowadzeniem handlu w niedziele może się pojawić konieczność zmian w grafikach. Chodzi o potencjalne wprowadzenie zmiany od godziny 0:15 w poniedziałek.

Tagi: praca, tesco, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2018

AndrzejW Tesco nie robię zakupów bo żal mi jest pani, która biega od lady z serami do lady z wędlinami, żeby obsłużyć. Tam już pracują multipracownicy. … Czytaj całość

06-03-2018

ja też chce premię !!!a może z 10 ministrów zrobić jednego ? i tak nic nie robią tylko kase biorą

06-03-2018

Jerzy555Po co łączyć trzy stanowiska w jedno - niech całe Tesco obsługuje jeden i wszystko w temacie - to się kapitalisty nareszcie nażrą!

Rozwiń komentarze (36)