Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Tesco chce stworzyć "multipracownika". Trzy stanowiska połączy w jedno

36
Podziel się:

Sieć szykuje zmiany w organizacji pracy. Dziś w sklepach zatrudnieni są - na trzech osobnych stanowiskach - asystenci ds. zapasów, ds. standardów sklepu i ds. rotacji towaru. Nowy pomysł sklepu zakłada, żeby połączyć te funkcje.

Nie ma obowiązku przechodzenia na nowe stanowisko - zaznaczają związkowcy Tesco.
Nie ma obowiązku przechodzenia na nowe stanowisko - zaznaczają związkowcy Tesco. (Wlodzimierz Wasyluk/EAST NEWS)

O sprawie informują związkowcy z "Solidarności". "W naszej firmie obecnie trwają szkolenia na nowe stanowiska pracy" - piszą na stronie internetowej.

"Nasza firma działy pomocnicze chce połączyć w jeden dział, wszyscy będą robić wszystko - multipracownik! Będzie się to wiązać z rozszerzonym zakresem obowiązków" - tłumaczą związkowcy. Dodają, że choć zadań będzie więcej, to taki "multipracownik" będzie zarabiał tyle, ile dziś zarabia asystent ds. zapasów. O żadnych podwyżkach nie ma mowy.

Zobacz także: Zobacz też: Zakaz handlu w niedzielę. Tak Polacy planują wolny dzień

Jak podają związkowcy, na taką zmianę pracownik ma jednak prawo się nie zgodzić. Wtedy pozostanie na stanowisku, na którym był dotychczas.

Ostatnie miesiące to dla Tesco czas sporych zmian. Jak pisaliśmy na początku lutego, z mapy Polski zniknie 18 sklepów tej sieci. Z kolei w związku z wprowadzeniem handlu w niedziele może się pojawić konieczność zmian w grafikach. Chodzi o potencjalne wprowadzenie zmiany od godziny 0:15 w poniedziałek.

praca
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
Gosia
5 lata temu
Zmiany w grafiku juz się pojawiły. Juz w najbliższy poniedziałek przychodzi pracownik na 0:15. Tylko zastanawiam się co jedna osoba jest w stanie zrobić do 6 rana?!? Wielkie G...! W sobotę będzie tyle klientów ze napewno nawet w połowie nie ogarnie sklepu. Gratuluję pomyslodawcy który zrobił ten grafik. Tesco Gdynia ul. Kcyńska
Olo
5 lata temu
Jestem oburzony ! Czemu Tesco wprowadza multipracownika 3/1nym a nie 5/1nym ? Sprzątacz , magazynier , rzeźnik , kasjerka , ochraniarz . Jedna osoba a takie oszczędności ! Najpierw multipracownika niech spróbują wprowadzić w Anglii i w UE !! Zaraz dostaliby taką karę że od razu zatrudniliby pracowników na te stanowiska ! Czy to znaczy że prezes lub właściciel Tesco będą wykonywać sami te zawody ?
Maris
5 lata temu
Tesco jest w czarnej sypie Kaufland zrobił to już rok temu
No
5 lata temu
Jak związkowcy nie umieją walczyć o pracownika że zarząd im zamyka gęby kasa pod stołem to się nie dziwię że na to przystają
Darek
5 lata temu
3 stanowiska to 3 pensje. Kiedy rekrutacja?
...
Następna strona