Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"The Economist" o klimatycznej encyklice Franciszka

0
Podziel się:

Papież Franciszek napisał to, na co wielu czekało - podkreśla "The Economist".

"The Economist" o klimatycznej encyklice Franciszka
(Parlament Europejski / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bESwWdOt

Ze świeckiego punktu widzenia, encyklika papieża Franciszka dotycząca zmian klimatu, to prawdopodobnie najważniejszy ruch w ciągu dwuletniego pontyfikatu. Tak o najnowszym dokumencie Watykanu pisze liberalny brytyjski tygodnik "The Economist".

Papież Franciszek napisał to, na co wielu czekało - podkreśla "The Economist": klimat się zmienia, przyczyną tego jest człowiek i to człowiek powinien podjąć odpowiednie działania. Papież powołuje się na badania naukowe i jego stanowisko to ważna interwencja dotycząca spraw globalnych - stwierdza tygodnik. Do tego encyklika jest napisana przystępnym językiem.

Świeccy sceptycy mogą argumentować, że walka ze zmianami klimatu bez kontroli urodzeń jest nieuczciwa. Ale własny, uniwersalny ton wypowiedzi papieża Franciszka zdaje się wybiegać poza tradycyjny katolicyzm, a taki głos często bywa skuteczny - konkluduje "The Economist".

bESwWdOv
Czytaj więcej w Money.pl
Zanieczyszczenia skracają życie o rok Każdego roku z powodu zanieczyszczenia atmosferycznego umiera we Włoszech 34 i pół tysiąca osób.
Baniak: Wizyta papieża napędzi gospodarkę Zdaniem Rafała Baniaka organizacja uroczystości wiąże się ze wzmożoną aktywnością gospodarczą w Krakowie, Wieliczce i pobliskich Brzegach.
bESwWdOW
KOMENTARZE
(0)