Notowania

zus
07.02.2018 13:10

To koniec papierowych L4. Od lipca znika uciążliwy obowiązek

Za kilka miesięcy zapomnimy o kłopotliwym obowiązku. Od 1 lipca lekarze zwolnienia wystawiać będą mogli tylko elektronicznie – na zawsze zniknie papierowe L4. Zastąpi je tzw. e-ZLA, który pracodawca otrzyma przez internet.

Podziel się
Dodaj komentarz
Z tradycyjnym drukiem zwolnienia lekarskiego pożegnamy się już w lipcu

Za kilka miesięcy zapomnimy o kłopotliwym obowiązku. Od 1 lipca lekarze będą mogli wystawiać zwolnienia tylko elektronicznie – na zawsze zniknie papierowe L4. Zastąpi je tzw. formularz e-ZLA, który pracodawca otrzyma przez internet.

Dziś, jeśli nie dostarczymy szefowi zwolnienia lekarskiego w ciągu 7 dni, możemy pożegnać się z częścią zasiłku chorobowego. Systemowa zmiana ma nas przed tym zabezpieczyć oraz pozwolić spokojnie chorować.

Pacjenci, którzy spotkali się już z elektroniczną formą dokumentu, w rozmowach z money.pl przyznają, że są pozytywnie zaskoczeni. Lekarze alarmująjednak, że pomysł jest wdrażany zbyt szybko i po 1 lipca 2018 roku może dojść do paraliżu przychodni. Jak wskazują, w ponad połowie gabinetów brakuje podstawowego narzędzia do wystawiania elektronicznych zwolnień – nie ma w nich komputerów.

Tagi: zus, l4, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-02-2018

oloInwigilacja ciąg dalszy...jeszcze Wam bokiem wyjdzie ta nowocześność...będzie płacz...

07-02-2018

ANONYMOUSNNIECH WYBORY PREZYDENCKIE TEZ BEDA PRZEZ INTERNET!!!!!!!

07-02-2018

lekarzTeraz przy 15% wystawianych e-zwolnień potrzeba średnio 3 minuty na ich wprowadzenie; przy 100% e-zwolnień zostanie 3 minuty dla pacjenta, a reszta … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (51)