Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"To pierwsza zemsta za Osamę bin Ladena"

0
Podziel się:

Co najmniej 80 osób zginęło w zamachach bombowych w Pakistanie.

"To pierwsza zemsta za Osamę bin Ladena"
(PAP/EPA)
bEJdgfUB

Aktualizacja: 11:06

Do 80 wzrosła liczba zabitych w podwójnym zamachu samobójczym na akademię sił paramilitarnych koło Peszawaru, na północnym zachodzie Pakistanu. Ponad 120 osób jest rannych. Do ataku przyznali się talibowie informując, że to zemsta za zabicie Osamy bin Ladena.

_ - To pierwsza zemsta za męczeństwo Osamy bin Ladena. Będą kolejne _ - oświadczył rzecznik talibów Ehsanullah Ehsan. Dodał, że atak przeprowadzono, by ukarać władze Pakistanu za to, że nie zapobiegły operacji sił USA, w której zginął szef Al-Kaidy. _ Pakistańska armia nie zdołała ochronić swojego kraju _ - dodał.

Jak poinformowała pakistańska policja 66 zabitych w podwójnym zamachu to rekruci jednostek paramilitarnych walczących z rebeliantami na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Agencja Associated Press podkreśla, że był to najkrwawszy zamach w Pakistanie od czasu, gdy 2 maja amerykańscy komandosi zabili bin Ladena w jego kryjówce w Abbotabadzie, mieście leżącym koło Islamabadu.

bEJdgfUD

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif align=absmiddle ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/zamach;w;pakistanie;zemsta;za;bin;ladena,galeria,5375,0.html)

Jak poinformowała pakistańska policja 66 zabitych w podwójnym zamachu to rekruci jednostek paramilitarnych walczących z rebeliantami na pograniczu pakistańsko-afgańskim. Agencja Associated Press podkreśla, że był to najkrwawszy zamach w Pakistanie od czasu, gdy 2 maja amerykańscy komandosi zabili bin Ladena w jego kryjówce w Abbotabadzie, mieście leżącym koło Islamabadu.

Zamachowcy wysadzili się w powietrze przy głównej bramie ośrodka szkoleniowego w miejscowości Charsadda w pobliżu Peszawaru w momencie, gdy rekruci pakowali do mikrobusów swoje rzeczy przed wyjazdem do domów na krótką przerwę po zakończonym właśnie szkoleniu. W wybuchach zniszczonych zostało co najmniej 10 mikrobusów.

Pierwszy, około 20-letni zamachowiec podjechał pod bramę ośrodka szkoleniowego na skuterze i tam zdetonował ładunek. Po chwili doszło do drugiej eksplozji. Ładunki wybuchowe zawierały metalowe kulki i gwoździe.

bEJdgfUJ

_ - Do pierwszej eksplozji doszło na środku drogi, potem był drugi wybuch, który był silniejszy niż pierwszy _ - relacjonował jeden z rekrutów ranny w zamachu w nogi.

Do zamachu doszło w Mohmand, jednym z siedmiu powiatów w regionie plemiennym w Pakistanie przy granicy z Afganistanem.

Mohmand uważany jest za kryjówkę dla talibów i bojowników Al-Kaidy zbiegłych po zeszłorocznej operacji wojskowej w Południowym Waziristanie i ciągłych atakach amerykańskich bezzałogowych samolotów w Waziristanie Północnym.

Zobacz także: ZOBACZ RELACJĘ Z MOHMAND (Al Jazeera, ang):
bEJdgfUK

To pierwszy tak krwawy atak terrorystów w Pakistanie po zabiciu w Abbottabadzie przez amerykańskich komandosów Osamy bin Ladena. Al-Kaida i talibowie zapowiedzieli, że będą się mścić.

W grudniu ubiegłego roku około 150 bojowników zorganizowało zasadzkę na sześć punktów kontroli w Mohmand . Zginęło wtedy 11 pakistańskich żołnierzy i urzędników informuje CNN.

Wcześniej, także w grudniu, w samobójczym ataku na budynek rządowy w Mohmand zginęło co najmniej 40 osób.

bEJdgfUL
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t139180.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dzienniki;szefa;al;kaidy;co;planowal;osama,143,0,827791.html) Dzienniki szefa Al Kaidy. Co planował Osama? Osama bin Laden liczył, ilu Amerykanów trzeba zabić, by USA wycofały się z Bliskiego Wschodu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t139165.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/al-kaida;ostrzega;bedziecie;gryzc;palce,154,0,827034.html) Al-Kaida ostrzega: Będziecie gryźć palce Szef Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim Nasir al-Wahajszi ostrzegł Stany Zjednoczone.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t138544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bin;laden;byl;strategicznym;szefem;al-kaidy,76,0,825420.html) _ Bin Laden był strategicznym szefem Al-Kaidy _ Według doradcy Baracka Obamy bin Laden był nie tylko tylko symbolicznym przywódcą organizacji terrorystycznej, ale także jej mózgiem
bEJdgfVe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)