Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Toronto sparaliżowane po nawałnicy

0
Podziel się:

W ciągu kilkunastu minut spadło ponad dziesięć centymetrów deszczu. Opady sparaliżowały miasto, kilkanaście tysięcy ludzi jest bez prądu.

Toronto sparaliżowane po nawałnicy
(Sun Media / Splash News/EAST NEWS)
bFgesPQR

To były największe jednorazowe opady deszczu w tym regionie od 2008 roku, które pobiły rekord sprzed pięciu lat. Według lokalnych mediów 300 tysięcy mieszkańców Toronto pozbawionych jest dopływu energii elektrycznej, a w całym regionie nawet 700 tysięcy.

W wielu miejscach nie funkcjonuje komunikacja miejska w tym metro. Część pasażerów nie może wydostać się na powierzchnię i w wagonach lub na stacjach czeka na pomoc. Odpowiednie służby cały czas przeprowadzają ewakuację. Są również doniesienia, że ludzie utknęli w windach.

W wielu przypadkach zawieszono też kursowanie pociągów - zarówno tych dalekobieżnych jak i lokalnych. Niektóre ulice zamieniły się w rwące potoki, pozamykano drogi i poszczególne odcinki autostrad. Setki aut jest zalanych. Z powodu nawałnicy występują również problemy w ruchu lotniczym.

bFgesPQT
Czytaj więcej w Money.pl
Nawałnice przeszły nad Polską. Liczne zalania Ewakuowane 24 osoby, zniszczone mosty i drogi - to pierwsze podsumowania skutków intensywnych ulew, które przeszły wczoraj nad północną częścią województwa śląskiego.
Szacowanie strat po silnej nawałnicy Silny wiatr zrywał dachy i uszkodził domy.
NASA o ociepleniu klimatu. Jest coraz goręcej Rok 2012 był zgodny z długoterminowym trendem ocieplenia klimatu - potwierdzają naukowcy z NASA.
bFgesPRu
KOMENTARZE
(0)