Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Marek Knitter
|

TP SA schodzi z cen dostępu do sieci

0
Podziel się

TP SA radykalnie zmniejsza koszt neostrady. To początek ostrej walki o klienta.

TP SA schodzi z cen dostępu do sieci
(Materiały prasowe)
bDZvpejV

*TP SA postanowiła radykalnie zmniejszyć ceny neostrady. Jest to początek ostrej walki konkurencyjnej, zapowiada prezes TP SA, Maciej Witucki (n zdjęciu). *

Telekomunikacja Polska po porozumieniu z Urzędem Komunikacji Elektronicznej postanowiła zmniejszyć ceny dostępu do internetu. Jak na razie nowa oferta dotyczy najszybszych opcji neostrady.

W nowej promocji cena dostępu do internetu z prędkością 20 Mb/s spadła o ponad 43 proc., 10 Mb/s o 39 proc. a za 6Mb/s klienci zapłacą o 27 proc. mniej. To oznacza, że podpisując umowę na 2 lata za najszybszą neostradę klient zapłaci średnio miesięcznie 82,68 zł .

bDZvpejX

_ - Jest to początek zmian, który będzie dotyczył również niższych prędkości neostrady. Myślę, że jeżeli rozmowy z UKE przejdą pomyślnie to jeszcze przed wakacjami poinformujemy o tym klientów _ – mówi Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

Prezes Witucki nie ukrywa, że jest to rozpoczęcie ostrej walki konkurencyjnej przede wszystkim z telewizjami kablowymi i utrzymania udziałów w rynku ogółem. _ Biorąc pod uwagę m.in. silną pozycję jaką posiadają w tym segmencie telewizje kablowe, to walczymy o utrzymanie 40-proc. udziału w tym rynku _ – dodał prezes.

W dużych miastach udział TP SA kształtuje się w przedziale 20-25 proc. Natomiast dostawców telewizji kablowych w niektórych miastach kształtuje się on na poziomie ok. 50 proc.

Oferta neostrady a największa konkurencja Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bDZvpekd

W najbliższym czasie należy jednak spodziewać się odpowiedzi ze strony największych sieci kablowych. Z korzyścią przełoży się to na portfel klienta.

Prezes Wtucki zapowiedział również, że wraz z nową ofertą neostrady ceny dostępu do internetu dla klientów biznesowych również zostaną zredukowane. Nie chciał jednak podać dokładnej liczby klientów jakich zamierza spółka pozyskać dzięki nowej ofercie.

_ - Będziemy namawiać na skorzystanie z nowej oferty już obecnych naszych klientów. Mamy zapisane w naszej strategii ilu byśmy chcieli pozyskać nowych odbiorców, ale nie możemy tego ujawnić. Teraz przyrost klientów szybkiego internetu jest kilkuprocentowy sądzimy, ze zejście z ceną poniżej 100 zł pomoże nam uzyskać lepszą dynamikę _ - mówi Witucki.

Nową oferta neostrady można połączyć z wprowadzoną 1 kwietnia promocją planów doMowych: tp 60, tp 300 lub tp 1200. Dzięki niej, za korzystanie z telefonu domowego klienci do 6 miesięcy zapłacą również tylko 1 złotych.

bDZvpeke
bDZvpeky
telekomunikacja
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)