Notowania

ofiary
10.08.2011 11:34

Tragiczne żniwo zamieszek w Anglii. Zginęli bo bronili mienia?

Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo w sprawie śmierci trzech mężczyzn, którzy zginęli w trakcie walk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brytyjska policja rozpoczęła śledztwo ws. śmierci trzech mężczyzn, którzy zginęli potrąceni przez samochód, gdy w nocy w brytyjskim Birmingham trwały zamieszki.

Do zdarzenia doszło na stacji benzynowej w centrum miasta - poinformowała policja. Trzej ciężko ranni mężczyźni zmarli w nocy po przewiezieniu do szpitala.

Policja zabezpieczyła w pobliżu miejsca zdarzenia samochód i zatrzymała podejrzanego mężczyznę. Funkcjonariusze wszczęli dochodzeni ws. morderstwa. Na razie nie ujawniono szczegółów. Nie wiadomo też, czy zdarzenie miało bezpośredni związek z zamieszkami, podczas których zatrzymano w regionie 109 osób.

Jak podaje BBC powołując się na świadków mężczyźni chcieli bronić swojej dzielnicy przed uczestnikami zamieszek. Według BBC prawdopodobnie właśnie wyszli z meczetu.

Sanitariusze relacjonują, że kiedy przyjechali na stację zebrało się tam już około 80 osób. Również pod szpitalem, do którego przewieziono rannych zgromadziło się około 200 przedstawicieli _ społeczności azjatyckiej _ - jak pisze BBC.

ZOBACZ RELACJĘ Z BIRMINGHAM (BBC, ang):

Ubiegłej nocy w Birmingham doszło do jednych z najpoważniejszych zamieszek w Wielkiej Brytanii. Czwartej nocy niepokojów do podpalania sklepów i starć z policją doszło również m.in. w Manchesterze i Liverpoolu. Spokojnie z kolei było w Londynie, gdzie skierowano dodatkowe oddziały policji. Jednak policja zaznacza, że noc była _ relatywnie spokojna _ i _ bez porównania z poprzednią _.

Chaos na ulicach brytyjskich miast - czytaj o tym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t154326.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolejna;noc;walk;bylo;najgorzej;od;trzydziestu;lat,241,0,889073.html) W Anglii wojna domowa. Policja odpierała szturm na market Do walk z policją, podpaleń i rabunków dochodziło w kilku miastach. Londyn zaskoczył.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/150/t154262.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zamieszki;w;londynie;nowe;uprawnienia;policji,46,0,888622.html) Wozy opancerzone w Londynie, a policja... Nowe uprawnienia mają pomóc policjantom w zaprowadzeniu porządku na ulicach.
Tagi: ofiary, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz