Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
drogi w polsce
31.07.2013 18:08

Trasa wjazdowa do Szczecina zmodernizowana

Kosztem około 111 mln zł zmodernizowano w Szczecinie trasę wjazdową do miasta. Zakończyły się, trwające od 2010 roku, roboty budowlane na ul. Struga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spot wyborczy Piotra Krzystka)
Na zdj. Piotr Krzystek

Kosztem około 111 mln zł zmodernizowano w Szczecinie trasę wjazdową do miasta. Zakończyły się, trwające od 2010 roku, roboty budowlane na ul. Struga - poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Główne jezdnie zmodernizowanej ulicy udostępnione były kierowcom w grudniu zeszłego roku. Jednak do wtorku przejazd był możliwy z ograniczoną do 40 km/h prędkością._ - Obiecaliśmy, że 31 lipca zakończymy długo oczekiwaną inwestycję i dotrzymaliśmy słowa. Od dzisiaj możemy się cieszyć w pełni funkcjonalną drogą _ - mówił podczas otwarcia drogi Piotr Krzystek.

Zgodnie z planami, trasa miała być całkowicie dostępna podczas organizowanego przez miasto zlotu żaglowców _ The Tall Ships Races 2013 _, który rozpoczyna się w sobotę.

Generalny wykonawca, polsko-czeskie konsorcjum firm Eurovia, wykonał zadanie w dwa i pół roku. W trakcie prac, gruntownie przebudowano około 2,5-kilometrowy odcinek ul. Struga. Pozostało jeszcze sadzenie zieleni oraz dokończenie ścieżek rowerowych.

Projekt otrzymał 91 mln zł ze środków unijnych. Unowocześniona trasa ma m.in. ułatwić dostęp do portu. Po modernizacji ul. Struga stała się nowoczesną i bezpieczną arterią, pozbawioną skomplikowanych skrzyżowań. Jeden z jej odcinków znalazł się w głębokim wykopie, co pozwoliło na budowę nad trasą dwóch wiaduktów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polisy OC dla wszystkich Polaków i przymusowe odblaski? - _ Ubezpieczyć będą się musieli nawet ci, którzy nie posiadają samochodów _ - alarmują posłowie PiS.
Znów zmiany w cenach paliw. Będzie taniej? Grupa Lotos obniżyła dzisiaj ceny hurtowe paliw - poinformowało biuro prasowe spółki.
Nowe zasady rozliczania pracy kierowców Od dzisiaj, za przekroczenie czasu pracy kierowcy grozi grzywna do 500 złotych, a za nie prowadzenie ewidencji nawet 1000 złotych.
Tagi: drogi w polsce, szczecin, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz