Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trichet zadowolony z Polski

0
Podziel się

Szefa Europejskiego Banku Centralnego cieszy nasza gospodarka.

Trichet zadowolony z Polski
(PAP/dpa)
bEiivfbF

O mapie drogowej przyjęcia przez Polskę euro oraz reformie nadzoru finansowego w Unii Europejskiej rozmawiali w Warszawie prezes Europejskiego Banku Centralnego Jean-Claude Trichet i premier Donald Tusk.

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, zdaniem Tricheta polski rząd daje bardzo dobry przykład innym krajom UE, _ nie tylko w zakresie efektów gospodarczych, ale także swoją twardą postawą i dążeniem do jasno sprecyzowanych celów _.

Podczas spotkania z udziałem ministra finansów Jacka Rostowskiego w kancelarii premiera, Tusk mówił Trichetowi, że Polska, m.in. dzięki ostatnim wynikom gospodarczym, wciąż ma powody do umiarkowanego optymizmu w czasach światowego kryzysu.

bEiivfbH

Premier podkreślił, że rząd zamierza kontynuować działania, które Rada Ministrów i szef resortu finansów podjęli na początku kryzysu - podał CIR. _ _

_ - Celem tych działań jest możliwie niski deficyt budżetowy, co wymaga oszczędności i ograniczania wydatków _ - mówił premier szefowi EBC.

_ Prezes Rady Ministrów zapewnił, że mimo wszystko ambicją Polski jest jak najszybsze wejście do strefy euro _ - podał CIR.

Jak podało Centrum, premier poinformował prezesa banku, że Polska popiera propozycje dotyczące m.in. wzmocnienia europejskiego nadzoru finansowego i liczy na szybki finał rozmów na ten temat. Rada Europejska w Brukseli 18 i 19 czerwca będzie poświęcona nadzorowi finansowemu.

bEiivfbN
bEiivfci
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)