Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Trump przyniósł Ameryce ponad milion miejsc pracy. Bezrobocie najniższe do 16 lat

Trump przyniósł Ameryce ponad milion miejsc pracy. Bezrobocie najniższe do 16 lat

Fot. REUTERS
Odkąd Donald Trump zasiadł w fotelu w Białym Domu USA wzbogaciły się o 1,07 mln miejsc pracy. Niestety wraz ze wzrostem zatrudnienia nie idą spektakularne podwyżki płac.

Stopa bezrobocia w USA spadła do 4,3 proc. i jest najniższe od 16 lat. Tylko w lipcu w Ameryce powstało ponad 200 tys. miejsc pracy - podaje CNN Money.

Wiele nowych stanowisk powstało w górnictwie i usługach biznesowych. Restauracje i bary zatrudniły 53 tys. nowych pracowników, firmy produkcyjne kolejne 16 tys., a opieka zdrowotna 39 tys.

 

 

Jak zaznaczają cytowani przez CNN Money eksperci, choć skok zatrudnia ma miejsce podczas półrocznej kadencji Donalda Trumpa, to nie jest on tylko jego zasługą . Wiele czynników w całej gospodarce wpływa na decyzje dotyczące zatrudniania.

Jak przekonują rynek pracy w USA się wysycił i szanse na dalsze spadki bezrobocia są niewielkie. Do tego wzrost wynagrodzeń utrzymuje się na stałym niskim poziomie. W lipcu płace podniosły się zaledwie 2,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim mimo że Rezerwa Federalna prognozowała 3,5 wzrost.

 

 

CNN Money przypomina, że czynnikiem, który jednak wzruszył rynkiem pracy była decyzja Trumpa o podpisaniu plan imigracyjnego mającego na celu obniżenie liczby zagranicznych pracowników. W ubiegłym roku w Stanach Zjednoczonych było 27 milionów zagranicznych pracowników.

praca, bezrobocie, trump
Czytaj także
Polecane galerie
miki
2017-08-07 17:56
jak coś takiego doszło do pieniędzy
qaz
2017-08-07 17:40
Hahahahaha ale propagandowe BREDNIE ;D
BB
2017-08-07 17:17
Moja płaca za rządu PIS w PL zmniejszyła się o 7%
Pokaż wszystkie komentarze (35)