Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kanada i Meksyk przed negocjacjami z USA. Prezydenci łączą siły

8
Podziel się

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto uzgodnił podczas niedzielnej rozmowy telefonicznej z premierem Kanady Justinem Trudeau, że oba państwa będą współpracować w celu zacieśnienia integracji gospodarczej Ameryki Północnej - poinformował urząd meksykańskiego prezydenta.

Kanada i Meksyk przed negocjacjami z USA. Prezydenci łączą siły
(EPA/Andrew Harrer)
bDBgCYFx

Konsultacje przeprowadzono na krótko przed zapowiedzianymi na środę i czwartek rozmowami wysokich rangą przedstawicieli Meksyku i USA na temat zagadnień bezpieczeństwa, handlu i imigracji.

Ambasador Kanady w Waszyngtonie David MacNaugton powiedział w niedzielę dziennikarzom, że Trudeau i nowy prezydent USA Donald Trump spotkają się "bardzo szybko". Dodał, że w jego ocenie administracja Trumpa skupi się na deficycie handlowym USA z Meksykiem i Chinami. - Nie sądzę, aby Kanada znalazła się w centrum uwagi - dodał.

Nowy prezydent USA Donald Trump chce renegocjować Północnoamerykański Układ o Wolnym Handlu (NAFTA), do którego należą Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada. Trump groził, że wycofa Stany Zjednoczone z tego układu, jeśli nie uzyska bardziej korzystnych dla USA warunków uczestnictwa.

bDBgCYFz

Zdaniem Trumpa, NAFTA przyczynia się do utraty miejsc pracy w USA i do pogłębiania się deficytu bilansu handlowego.

bDBgCYGa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(8)
Ktoś
4 lata temu
Poprawcie temat... Kanada nie ma prezydenta tylko premiera...
observer
4 lata temu
Kanada jest obecnie w łapach skrajnych lewaków wyszkolonych przez fundacje sorosa, więc jest partnerem całkowicie niewiarygodnym. Podstawowy problem obecnego rządu Kanady to jest jak przyjąć jak najwięcej islamistów i zasymilować ich w kanadzie. Kanada kaputt!
Vila
4 lata temu
Nafta to poczatek unii amerykanskiej połączyć chcą jak w Europie. NWO chce zniszczyć USA. Dlatego obama nie zabezpieczal południowej granicy. Brawo prezydent Trump!
bDBgCYGb
zawiedziony
4 lata temu
Kiedy juz wp odklei sie wreszcie od USA??? Moze by laskawie pan redaktorek poszukal w prasie amerykanskiej jak obszernie rozposuja sie na polskie tematy z roznych dziedzin ?? Sa jeszcze inne kraje na swiecie i mnostwo ciekawych tematow ale nie teraz tramp tramp i tramp. Zenada Niech zyja swoimi sprawami a my swoimi Kuzwa tu nie ma naprawde o czym czytac Zdeklasowac WP!!!
=r=o=b=o=
4 lata temu
Trump z Justinem Trudeau (liberałem) pogada na razie tylko przez telefon :)