Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Donald Trump
01.08.2016 21:48

Trump nie pokazał, jakie płaci podatki

Donald Trump jest pierwszym kandydatem w wyborach prezydenckich w USA od 1976 roku, który nie chce ujawnić swych zeznań podatkowych. Wyborcy zasługują na tę informację - pisze w poniedziałek "New York Times" w artykule redakcyjnym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SAUL LOEB/AFP)

Trump ubiega się o urząd prezydenta, pozując na biznesowego guru, ale "czy naprawdę jest tak bogaty i utalentowany, jak twierdzi? (...) Czy naprawdę nie ma konfliktu interesów w Rosji, której hakerów poprosił o szpiegowanie swej rywalki Hillary Clinton?" - pyta zespół redakcyjny "NYT".

W maju Trump usiłował tłumaczyć wyborcom, że nie może ujawnić swych zeznań podatkowych, ponieważ są one przedmiotem audytu amerykańskiego fiskusa; jednak urząd podatkowy ogłosił, że miliarder może upublicznić te dokumenty w każdej chwili - pisze "NYT".

Dziennik przypomina, że gdy cztery lata temu inny republikański kandydat, Mitt Romney, usiłował wywinąć się od ujawniania swych zeznań podatkowych, Trump należał do grupy, która naciskała na Romneya, by je udostępnił. Pisze też, że Hillary Clinton zamieściła swe zeznania podatkowe na stronach internetowych jej sztabu wyborczego.

"Trump chwali się, że płaci tak mało podatków, jak to możliwe (...). Wyborcy mają prawo wiedzieć, co ukrywa" - konkluduje zespół redakcyjny "NYT".(PAP)

Tagi: Donald Trump, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2016

edw__Wielki błąd Trumpa, może przez to stracić wielu wyborców. Niedobrze...

Rozwiń komentarze (1)