Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turcy inwestują w nieruchomości. Ceny najbardziej rosną w Stambule

0
Podziel się:

Obecnie inwestycje w nieruchomości w Turcji są postrzegane jako pewne, znacznie pewniejsze od inwestowania w papiery wartościowe czy waluty.

Turcy inwestują w nieruchomości. Ceny najbardziej rosną w Stambule
(Julio Roman Fariñas/Flickr (CC BY 2.0))
bEJLyuoR

Roczny wzrost cen nieruchomości w Stambule był najwyższy spośród tureckich miast i wyniósł aż 29 proc. W Izmirze roczny wzrost cen wyniósł 13 proc., w Ankarze 18 proc., zaś w miastach będących centrami regionów turystycznych wzrost cen nieruchomości kształtował się pomiędzy 17 proc. a 24 proc. - informuje polska ambasada w Ankarze.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2015 roku w porównaniu do pierwszej połowy roku 2014, sprzedaż nieruchomości w Turcji wzrosła o 21 proc. do 634 000 sztuk.

Pomimo że średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi aż 12 proc., to liczba udzielonych tego typu kredytów wzrosła o 20 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Z kolei udział kredytów w zakupie nieruchomości wyniósł aż 38 proc.

bEJLyuoT

Obecnie inwestycje w nieruchomości w Turcji są postrzegane jako pewne, znacznie pewniejsze od inwestowania w papiery wartościowe czy waluty. Są też korzystniejsze niż depozyty w bankach tureckich, które oferują niższe oprocentowanie od inflacji.

Na razie udział inwestorów zagranicznych w całości transakcji nieruchomości jest niewielki. Spośród 364 tys. nieruchomości mieszkalnych i biurowych, które zmieniły właściciela w pierwszym półroczu, tylko 10 tysięcy kupili cudzoziemcy.

bEJLyupu
nieruchomości
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)