Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tureckie linie lotnicze chcą kupić LOT

0
Podziel się

Turkish Airlines nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie zakupu.

Tureckie linie lotnicze chcą kupić LOT
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEaeSXJx

_ - Rozmawiamy o zakupie LOT-u. Jesteśmy nim zainteresowani, ale wciąż nie podjęliśmy konkretnej decyzji w tej sprawie. Cały czas przyglądamy się i badamy sytuację. Wiemy, że LOT jest w trakcie restrukturyzacji _ - powiedział prezes Turkish Airlines Temel Kotil.

Jak zaznaczył, LOT jest linią, która byłaby strategicznym partnerem w Europie dla Turkish Airlines.

Pod koniec kwietnia minister Skarbu Państwa Aleksander Grad przyznał, że jest zainteresowanie prywatyzacją LOT-u ze strony inwestorów branżowych oraz finansowych. W marcu do resortu wpłynęły cztery wstępne oferty od inwestorów branżowych i dwie od finansowych.

bEaeSXJz

Austriacki ekspert rynku lotniczego Kurt Hofmann powiedział PAP, że na transakcji mogłyby zyskać obie strony. Tureckie linie stałyby się czwartą co do wielkości europejską linią lotniczą - po British Airways, Lufthansie i Air France, a LOT zyskałby silnego partnera; wzrosłaby m.in. liczba pasażerów z Turcji do Europy Środkowej i Wschodniej przez Warszawę.

_ - Geograficzne położenie LOT-u jest dla tureckich linii idealne w celu uzyskania nowych połączeń lotniczych. Tak naprawdę LOT jest jedną z ostatnich linii w Europie, którą można jeszcze kupić _ - powiedział. W jego ocenie, Turkish Airlines jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie.

Turkish Airlines to narodowe tureckie linie lotnicze, z siedzibą w Stambule. Oferują połączenia z Europą, Bliskim i Dalekim Wschodem, Ameryką Północną i Afryką.

CZYTAJ WIĘCEJ O OFERTACH SKARBU PAŃSTWA:
*Tauron liczy na 4 miliardy złotych z giełdy * Grupa energetyczna Tauron, której giełdowy debiut planowany jest na połowę tego roku, spodziewa się pozyskania z rynku około 4 mld zł, które zamierza przeznaczyć na projekty zapisane w strategii grupy - potwierdził prezes spółki Dariusz Lubera.
*Grad: Ponad tysiąca firm nikt nie chce kupić * Czy szef resortu skarbu ma za złe premierowi straszenie dymisją? Jak zamierza zrealizować 25 miliardów złotych przychodów dla budżetu? Dlaczego nie sprzedał GPW Niemcom? I czy chciałby pobić prywatyzacyjny rekord Emila Wąsacza? Aleksander Grad w rozmowie z Money.pl.
bEaeSXKa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)