Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka na świecie. Prawie 100 milionów chińskich turystów

0
Podziel się:

W sumie 97 milionów chińskich turystów wyjechało w ubiegłym roku za granicę, co oznacza wzrost o 14 milionów w odniesieniu do roku 2012.

Turystyka na świecie. Prawie 100 milionów chińskich turystów
(gwydionwilliams/CC/Flickr)

W sumie 97 milionów chińskich turystów wyjechało w ubiegłym roku za granicę, co oznacza wzrost o 14 milionów w odniesieniu do roku 2012 - poinformowały oficjalne chińskie media.

Według dziennika _ China Daily _, który powołuje się na krajową administrację turystyczną, ta tendencja będzie się utrzymywać w związku z gwałtownym rozwojem klasy średniej w kraju będącym drugą gospodarką świata.

W 2012 roku Chiny zajęły pierwsze miejsce pod względem wydatków na wyjazdy zagraniczne; kwota ta sięgnęła 102 miliardów dolarów - podała Światowa Organizacja Turystyki.

Ten pułap z pewnością został przekroczony w 2013 roku - ocenił Song Rui z Chińskiej Akademii Nauk Społecznych, ośrodka badawczego pod kontrolą rządową. _ - Chińscy turyści wydają za granicą tyle, że często nazywa się ich 'wędrownymi portfelami' _ - powiedział w _ China Daily _.

Za granicą w branży turystycznej trwa walka o chińskiego klienta, który często podróżuje w grupie i w ramach objazdowych wycieczek zwiedza kilka krajów. Wiele krajów europejskich, w tym Wielka Brytania, Francja i Niemcy, zapowiedziało ułatwienie procedur wizowych dla Chińczyków.

Jeszcze w 2000 roku liczba chińskich turystów za granicą nie przekraczała 10 milionów - szacuje Światowa Organizacja Turystyki.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)