Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Turystyka w Polsce. Coraz więcej przyjezdnych z zagranicy

0
Podziel się:

Polska pięknieje i dostrzegają to zarówno jej mieszkańcy, jak i turyści zagraniczni, a my mamy wymierne efekty gospodarcze.

Widok na rynek w Krakowie
Widok na rynek w Krakowie (CC/Wikimedia)

Po Słowacji i Czarnogórze, Polska jest najchętniej odwiedzanym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku przyjechało do nas o 7 procent więcej wczasowiczów niż w roku ubiegłym, między innymi Anglicy , Włosi i Niemcy.

Jolanta Gruz z Polskiej Organizacji Turystyki tłumaczy, że największym zainteresowaniem oprócz naszych gór czy morza cieszy się turystyka miejska. Najczęściej odwiedzany jest Kraków.

- _ Sama miałam okazję obserwować ostatnio Kraków, w którym rzeczywiście, w okrecie Tour de Pologne, do późnych godzin nocnych poruszała się cała masa turystów, w tym międzynarodowe grupy. Ale rozwija się również turystyka biznesowa i spotkań. Organizujemy coraz więcej kongresów i seminariów _ - mówi Gruz.

Ministerstwo sporu i turystyki twierdzi, że to zasługa świetnej promocji podczas Euro 2012. A rosnąca liczba turystów z pewnością przyczyni się do rozwoju naszego kraju - dodaje rzecznik resortu Katarzyna Kochaniak.
- _ Proszę zobaczyć jak Polska się zmienia. I to pod względem infrastruktury, zarówno tej typowo transportowej, co oczywiście wpływa na jakość naszego podróżowania, ale też innych elementów tej infrastruktury. Polska pięknieje i dostrzegają to zarówno jej mieszkańcy, jak i turyści zagraniczni, a my mamy wymierne efekty gospodarcze _ - mówi Kochaniak.

Na wakacje w Polsce decyduje się także coraz więcej rodaków. Zdaniem organizacji turystycznych, to dzięki coraz lepiej rozwiniętej informacji. Dzięki niej możemy dokładnie zapoznać się z ofertą naszego kraju a także cenami, które w porównaniu do ofert zagranicznych są coraz bardziej konkurencyjne.

Czytaj więcej w Money.pl
To nie koniec upadków biur podróży? Sytuacja turystów niewypłacalnych biur w tym roku jest jeszcze gorsza niż przed zeszłoroczną falą bankructw. A zagrożonych upadłością jest ponad 400 z 3,5 tys. firm działających na rynku.
15.08.2013 - 18.08.2013 Gdynia
Strefa euro na plusie. Czy to koniec recesji? Eurostat odnotował pierwszy wzrost PKB w eurolandzie od jesieni 2011 roku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)