Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
16.09.2013 11:58

Tusk o protestach: To był standard europejski

Premier chwali związkowców za umiejętności organizacyjne. Teraz czas na rozmowy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Premier zapewnia, że szanuje związkowców i docenia europejski obraz ich protestów. Donald Tusk pytany w Siemianowicach Śląskich o ostatnie kilka dni masowych manifestacji w stolicy, mówił że to przedstawiciele pracowników nie podejmują dialogu na forum komisji trójstronnej.

Tłumaczył, że to właśnie komisja jest miejscem do rozmów ze związkowcami, a on póki jest premierem będzie tych zasad się trzymał:

- _ Zarówno możliwości organizacyjne związkowców, sprawność policji, cierpliwość mieszkańców Warszawy złożyło się na nie najgorszy obraz, taki już europejski nawet powiedziałbym protestów. Ale teraz trzeba chcieć rozmawiać w ramach prawa, które razem ustanowiliśmy - _powiedział Tusk.

W sobotę zakończyły się czterodniowe protesty związkowców w stolicy - jedne z największych w ostatnich latach. Tylko ostatniego dnia, jak policzyły władze miasta, protestowało 100 tysięcy osób. Według związkowców, demonstrantów mogło być nawet 200 tysięcy.

Czytaj więcej w Money.pl
Graś zapowiada rozliczenie ministrów Rzecznik rządu zapowiada tez rozliczenie ministrów. Zbadają przeszłość, wypytają o plany.
OFE uniemożliwia skok cywilizacyjny Premier Donald Tusk przedstawił plany reformy OFE. Mówiąc krótko: część obligacyjna OFE trafi do ZUS, a składka w otwartym funduszu emerytalnym będzie dobrowolna. Planując założenia reformy, rząd wziął pod uwagę trzy główne czynniki. Po pierwsze, brany będzie pod uwagę dług publiczny, bo to na nim dotychczas miał się opierać system OFE. Premier martwi się też, ...
Tak Tusk daje przykład ministerstwom Kancelaria wydała na ten cel około 65 tysięcy złotych. Widać, że się opłacało.
Tagi: tusk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz