Notowania

elektrownie atomowe
31.05.2011 18:58

Tusk: Polska nie zrezygnuje z atomu

Decyzja Niemiec jest dla Polski korzystna, bo wzrosną nasze szanse na utrzymanie energetyki węglowej, uważa premier.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Premier Donald Tusk oświadczył, że Polska nie zmienia planów dotyczących energetyki jądrowej, mimo, że Niemcy zamierzają zrezygnować z tego źródła energii do 2022 roku. Jak zaznaczył szef rządu, dla nas to dobra informacja z uwagi na większe znów szanse dla eksploatacji węgla kamiennego.

Polska zamierza jednak podejmować decyzje autonomiczne, dodał premier. - _ Jeśli ktoś nie chce budować elektrowni jądrowych, to jest jego problem. My jesteśmy przekonani, że energetyka jądrowa jest pod wieloma względami dobrą alternatywą dla innych źródeł energii i dlatego decyzje niemieckie nie będą miały żadnego wpływu na nasze decyzje _ - powiedział premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

(Źródło: IAR)

W opinii Donalda Tuska, decyzja Niemiec jest korzystna w tym sensie, że wzrosną nasze szanse na utrzymanie energetyki węglowej. - _ Jeśli okazuje się, że z punktu widzenia Niemców, być może także innych krajów, elektrownia jądrowa jest nie ok, to wraca pytanie, jakie źródło energii jest w porządku? Bo wiatraki, przy całym szacunku dla zielonej energii, nie zastąpią luki, jaką będzie zamkniecie ponad 20 elektrowni jądrowych w Niemczech. Ta decyzja każde nam ocenić jeszcze raz wszystkie zapisy pakietu klimatycznego i nowej szansy, bo tak to oceniam, na wykorzystanie węgla jako źródła energii _- mówi premier.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

(Źródło: IAR)

Temat zamykania elektrowni w Niemczech pojawił się dziś na posiedzeniu rządu, choć jak poinformował Donald Tusk, wicepremier Waldemar Pawlak ma przygotować odrębne spotkanie, na którym ma być przedstawiona dodatkowa analiza tego problemu. Premier w 2008 roku zapowiedział wybudowanie w Polsce dwóch elektrowni jądrowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t75450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;wyszkola;nam;specow;od;atomowki,53,0,774709.html) USA wyszkolą nam speców od atomówki Pierwsze elektrownie jądrowe mają powstać w Polsce po 2020 roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/t97788.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowe;elektrownie;jadrowe;do;2020;roku,35,0,759843.html) Nowe elektrownie jądrowe do 2020 roku Premier Donald Tusk przedstawił program rozwoju energetyki jądrowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/99/t116323.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;znow;szefowa;cdu;opozycja;robi;glupoty,2,0,710658.html) Merkel znów szefową CDU. "Opozycja robi głupoty!" Niemiecka kanclerz broni niepopularnych decyzji swojego rządu.
Tagi: elektrownie atomowe, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz