Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet w polsce
13.07.2011 14:01

Tusk porównuje internet do parowozów

Na spotkaniu z internautami premier podkreślał, że prawo często za nią nie nadąża za zmianami w sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Premier spotkał się z internautami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i blogerami. Tematem rozmów były między innymi regulacje prawne dotyczące Internetu. *

Donald Tusk podkreślał, że rzeczywistość w sieci zmienia się tak szybko, że prawo często za nią nie nadąża. - _ Kiedyś parowozy zmieniały się wolniej niż prawo. Dzisiaj ta sfera, o której rozmawiamy, zmienia się kosmicznie szybciej niż przepisy, jakie my ustanawiamy. Zdaję sobie sprawę, ze to jest pewien typ przepisów, który będzie wymagał bardzo nowoczesnego, elastycznego podejścia _ - mówił Tusk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Premier Donald Tusk zaznaczył, że jednym z priorytetów polskiej prezydencji w Unii Europejskiej jest ujednolicenie europejskiego rynku w sieci. Dodał, że liczy w tej sprawie na pomoc organizacji pozarządowych i ekspertów od internetu.

- _ Chcielibyśmy, aby Polska, zarówno w tych sprawach wolności internetu, starała sie być raczej w awangardzie tych, którzy dbają o wolność, a nie o restrykcje. Chcielibyśmy także, żeby polska prezydencja przyniosła kilka praktycznych efektów _- podkreślał Tusk.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI DONALDA TUSKA:

Eksperci debatowali z premierem także o przepisach dotyczących dostępu do informacji publicznej oraz o regulacjach dotyczących blokowania stron internetowych, które łamią prawo.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/176/t87216.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zakupy;w;sieci;beda;bezpieczniejsze,171,0,859819.html) Zakupy w sieci będą bezpieczniejsze PE przyjął przepisy zwiększające prawa konsumentów robiących zakupy w sieci. Klienci będą mieli 14 dni na zwrot towaru bez podawania przyczyn.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t82648.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;hazardu;w;sieci;ustawa;podpisana,137,0,853129.html) Koniec hazardu w sieci. Ustawa podpisana Nowelizacja zakłada m.in. zakaz organizowania i uczestnictwa w grach hazardowych w internecie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t139633.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/bedzie;blokada;internetu;premier;prosi;o;pomoc,0,0,831744.html) Będzie blokada internetu? Premier prosi o pomoc Donald Tusk zwrócił się do blogerów o wsparcie w wypracowaniu sposobu blokowania szkodliwych treści.
Tagi: internet w polsce, internet, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz