Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Tusk przekazał WOŚP koszulkę Van Persie'ego. To prezent od Camerona

0
Podziel się:

Według kancelarii premiera, Cameron wiedział, że Tusk kibicuje Arsenalowi, stąd pomysł prezentu w postaci koszulki z autografem zawodnika.

Tusk przekazał WOŚP koszulkę Van Persie'ego. To prezent od Camerona
(Reporter Poland)

Premier Donald Tusk przekazał Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy koszulkę piłkarza Robina Van Persie'ego z autografem zawodnika. Koszulka, to prezent od premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona dla szefa polskiego rządu.

Według kancelarii premiera, Cameron wiedział, że Tusk kibicuje Arsenalowi, stąd pomysł prezentu w postaci koszulki z autografem zawodnika. Robin van Persie grał w Arsenalu Londyn w latach 2004-2012. W sezonach 2011/2012 i 2012/2013 zdobył tytuł króla strzelców Premier League. Obecnie jest zawodnikiem drużyny Manchester United.

_ - To już XXII finał WOŚP, od pierwszego finału jestem, tak jak miliony Polaków, z Orkiestrą i zawsze staramy się jakoś wspomóc te wspaniałe cele, jakim poświęcacie swój czas i zapał _ - powiedział Tusk w nagranym specjalnie przesłaniu.

Jak dodał, przekazuje na aukcję bardzo cenną dla siebie pamiątkę. _ - Ci którzy znają się na piłce, ale nie tylko, na pewno docenią tę pamiątkę _ - zaznaczył szef rządu.

_ - Otrzymałem to (koszulkę) jako wyraz uznania za pomoc, jakiej Polska udzieliła Wielkiej Brytanii w bardzo trudnej i specyficznej sytuacji kilka lat temu _ - powiedział Tusk. Dodał, że to dobry symbol, ponieważ - jak zauważył - _ Orkiestra jest od bezinteresownej pomocy, a Polska nie raz pokazała w historii naszych relacji dwustronnych, że też jest gotowa nieść bezinteresowną pomoc w krytycznych sytuacjach _.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)