Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
10.09.2009 10:45

Tusk spotka się z twórcami. W sprawie mediów publicznych

Sejm nie odrzuci weta prezydenta. Rząd szykuje nowy projekt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Donald Tusk spotka się z przedstawicielami środowisk twórczych, by porozmawiać z nimi na temat nowych propozycji w sprawie mediów publicznych - zapowiada rzecznik rządu Paweł Graś.

Według Grasia do spotkania ma dojść niedługo po tym, jak Sejm rozstrzygnie losy prezydenckiego weta do ustawy medialnej. Głosowanie zaplanowano na piątek. Wszystko wskazuje na to, że ustawa nie wejdzie w życie, bo za odrzuceniem weta opowiada się tylko koalicja, która nie ma wystarczającej liczby głosów (3/5), by to uczynić.

_ - Myślę, że w trakcie tego spotkania jakieś decyzje kierunkowe co do przyszłości ustawy medialnej zapadną. Być może zdarzy się tak, że będziemy chcieli próbować przygotować taki - z punktu widzenia rządu, specjalistów i ludzi działających na tym rynku medialnym - projekt idealny i czekać do momentu, aż warunki polityczne będą sprzyjające na tyle, że uda się go wprowadzić _ - powiedział w TVN24 Graś.

Rzecznik przypomniał, że Tusk już rozmawiał z twórcami na temat rozwiązań dla mediów publicznych. Jak ocenił, tamto spotkanie _ oczyściło atmosferę _ i pozwoliło twórcom zrozumieć argumenty strony rządowej. _ Ale również zapadło tam ustalenie, że następne takie spotkanie zostanie zorganizowane w miarę szybko, po tym, jak to weto zostanie przyjęte, bądź odrzucone _ - dodał Graś.

Raport Money.pl
*Ustawa medialna do kosza. Media w finansowej zapaści * Polacy przestali płacić abonament RTV. Dług za ostatnie trzy lata to 3,5 mld zł. Czytaj w Money.pl
Tagi: media, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz