Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tusk wprowadzi reformy do połowy 2012 roku

0
Podziel się:

PO obawia się, że jeśli prace nad projektami będą się przedłużać, wzrośnie opór wobec zmian.

Tusk wprowadzi reformy do połowy 2012 roku
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)

Czeka nas reformatorskie półrocze 2012? Wszystkie najważniejsze zmiany rząd prawdopodobnie chce uchwalić do przyszłorocznych wakacji.

Politycy Platformy obawiają się, że jeśli prace nad projektami będą się przedłużać, wzrośnie opór wobec zmian i trudno będzie przeforsować część propozycji - wynika z informacji _ Dziennika Gazety Prawnej _. Według gazety, na pierwszy ogień pójdą budżet i reforma składki zdrowotnej rolników.

Budżet trafi do Sejmu na początku grudnia z deficytem nie wyższym niż 35 miliardów. Ma zostać uchwalony do końca lutego. _ - Wszystko wskazuje na to, że minister Rostowski zdecyduje się na drugi wariant ustawy, zakładający niższy, 2,5-proc. wzrost PKB _ - mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ polityk z otoczenia ministra finansów.

W tym samym czasie zakończą się prace nad reformą składki zdrowotnej rolników. Później mają być szykowane kolejne projekty: kwotowej waloryzacji emerytur, wydłużenia wieku służby uprawniającego do emerytury dla policjantów i żołnierzy czy podatku od kopalin. Największy wysyp projektów ma nastąpić w marcu i kwietniu - czytamy w gazecie.

Według gazety, najwięcej do zrobienia będą miały dwa resorty: finansów oraz pracy i polityki społecznej. To przez nie będzie przechodzić większość zmian.

Czytaj więcej o reformach Tuska
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t191274.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zgodzili;sie;na;rzady;tuska;bezczelny;klamca,67,0,970563.html) Zgodzili się na rządy Tuska. "Bezczelny kłamca" _ Ukryty polityk skrajnej lewicy _, który promuje działaczy Opus Dei. Tego dowiedział się o sobie Donald Tusk po zaprzysiężeniu rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t110217.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;przekaze;niebawem;pierwsze;projekty;w;sejmie,186,0,970426.html) Rząd zaczyna pracować. Szykuje ustawy Szef klubu Platformy zapowiada, że pierwsze rządowe i klubowe projekty trafią do Sejmu zapewne już przed zaplanowanym na początek grudnia posiedzeniem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/91/t160859.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dobre;wiesci;dla;tuska;psl;w;koncu;zgodzi;sie;na;zmiany,235,0,969963.html) Dobre wieści dla Tuska. PSL w końcu zgodzi się na zmiany W Sejmie zakończyła się debata nad expose Donalda Tuska. 130 posłów zadaje premierowi pytania, na które ten odpowie w sobotę.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)