Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TV Trwam ma nowego, groźnego konkurenta

0
Podziel się:

Rywal o koncesję katolickiej telewizji nadawanej przez fundację Lux Veritatis, to spółka z siedzibą w Zielonej Górze.

TV Trwam ma nowego, groźnego konkurenta
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Telewizja Trwam ma konkurenta - wieczorną.pl. Rywal katolickiej telewizji nadawanej przez fundację Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka, to spółka z siedzibą w Zielonej Górze. Została wpisana do rejestru przedsiębiorców niespełna rok temu.

Trwam i wieczorna.pl starają się o jedno miejsce na multipleksie cyfrowym. Chcą nadawać program społeczno-religijny.

Monika Bąk z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji poinformowała, że na konkurs ostatecznie wpłynęło 16 wniosków. Nadawcy walczą o cztery koncesje.

_ - W postępowaniu o udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programu drogą naziemną, programu telewizyjnego o charakterze filmowym jest czterech nadawców, społeczno religijnym dwóch, edukacyjno-poznawczym ośmiu, a na program dla dzieci - dwóch wnioskodawców - _wymienia Bąk.

Konkurs na ostatnie cztery miejsca na MUX-1 KRRiT ogłosiła pod koniec ubiegłego roku. Rada zdecydowała, że znajdą się na nim programy: społeczno-religijny, filmowy, edukacyjno-poznawczy oraz dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. W konkursie mogli wystartować zarówno nowi nadawcy, jak i ci, którzy już posiadają koncesje na nadawanie programu drogą satelitarną.

Według informacji przekazanych przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji najwięcej wnioskodawców - ośmiu - ubiega się o miejsce dla programu o charakterze edukacyjno-poznawczym. Jest wśród nich m.in. spółka Apella (wg mediów spółka jest większościowym udziałowcem spółki Fratria - wydawcy pisma _ Sieci _), katowicka spółka TVS (nadawca programu TVS), 4fun Media (nadawca tematycznych kanałów telewizyjnych 4fun.tv, RBL.TV i TV Disco), TV Spektrum, Media Works (spółka zależna Platformy Mediowej Point Group, wydawcy m.in. tygodników _ Wprost i _Do Rzeczy"), Edusat, TVR (nadawca programu TVR) i Discovery Communications Europe.

Czterech nadawców ubiega się o umieszczenie w sygnale MUX-1 programu filmowego: Telewizja Polsat (nadawca m.in. programu Polsat Film), Stopklatka (jak informowały media, większościowym udziałowcem Stopklatki jest spółka Kino Polska TV; jeśli Stopklatka uzyska koncesję, jej akcje ma nabyć Agora, wydawca m.in. _ Gazety Wyborczej _), TV Film i Mediasat (nadawca programu Tele5).

W postępowaniu o udzielenie koncesji dla programu dla dzieci w wieku 4-12 lat uczestniczy dwóch nadawców: Telewizja Polska i Telewizja Polsat.

Dwie oferty dotyczą programu o charakterze społeczno-religijnym. Złożyły je: fundacja Lux Veritatis - nadawca TV Trwam oraz spółka Wieczorna.pl z Zielonej Góry. Z konkursu na ten program na początku marca wycofała się Platforma Mediowa Point Group. Prezes PMPG Michał Lisiecki tłumaczył, że spółka ustępuje na rzecz TV Trwam.

Zgodnie z treścią ogłoszeń o konkursie, program społeczno-religijny będzie zawierał _ transmisje i relacje z nabożeństw i uroczystości religijnych, wydarzeń z życia Kościoła i społeczeństwa, edukował w zakresie historii i współczesności chrześcijaństwa w duchu nauczania Stolicy Apostolskiej i jedności z Episkopatem Polski. Audycje poświęcone tematyce religijnej będą propagowały tolerancję i treści ekumeniczne oraz działania w duchu dialogu międzyreligijnego. Audycje (...) będą wskazywać wartości, wspierać rozwój człowieka i rodziny w wolnym, demokratycznym społeczeństwie _.

Program dla dzieci ma - poprzez różne audycje, m.in. bajki, przedstawienia teatralne, audycje edukacyjne oraz filmy fabularne, animowane i dokumentalne - ułatwiać poznawanie świata, wspomagać _ wszechstronny rozwój _ tej grupy odbiorców, _ wskazywać wzorce _ i wspierać opiekunów w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Telewizja Polska w styczniu zapowiedziała ubieganie się o miejsce dla swojego kanału dla dzieci pod nazwą _ TVP ABC _.

W programie filmowym mają znaleźć się głównie produkcje polskie lub różnorodne filmy kina światowego - fabularne, dokumentalne i animowane. _ Program zawierać będzie także inne audycje poświęcone współczesnej kinematografii oraz historii kina polskiego i światowego (sylwetki twórców, relacje z festiwali i inne), a także audycje z zakresu edukacji filmowej i medialnej _ - informowała KRRiT.

Ostatni to program edukacyjno-poznawczy. Ma prezentować filmy, reportaże oraz inne audycje z takich dziedzin jak: nowe technologie i wynalazki, gospodarka, kultura i historia cywilizacji świata oraz o tematyce podróżniczej, etnograficznej, geograficznej, przyrodniczej i ekologicznej.

Dotąd uruchomiono w Polsce trzy multipleksy. Na MUX-3 nadawane są programy: TVP1, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia. Na MUX-2 dostępne są: Polsat, Polsat Sport News, TVN, TVN7, TV Puls, TV Puls 2, TV4. TV6. Na MUX-1 obecne są: TVP1 HD, TVP2, TVP Info, Polo TV, ESKA TV, ATM Rozrywka TV i T-TV.

Na MUX-1 programy publicznej telewizji znajdują się czasowo - zgodnie z harmonogramem wdrażania cyfrowego nadawania TVP ma je zwolnić nie później niż 27 kwietnia 2014 r. Zastąpią je programy wybrane w konkursie przez KRRiT.

Cztery inne miejsca na tym multipleksie KRRiT rozdysponowała w zakończonym w kwietniu 2011 r. konkursie. Zwyciężyli wówczas: Kino Polska TV, Eska TV, ATM Grupa i Stavka. W lipcu 2011 r., po rezygnacji spółki Kino Polska TV z koncesji na nadawanie, KRRiT zdecydowała, że program Kino Polska Nostalgia zastąpi Polo TV - program z polską muzyką.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja w sprawie koncesji dla Rydzyka Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała fundacji o. Tadeusza Rydzyka koncesję na nadawanie programu TV Trwam przez kolejne 10 lat.
Chcą zabić za TV Trwam. Pogróżki dla KRRiT _ Jeśli wykonacie polecenie rządzącej antypolskiej i antykatolickiej masońsko-żydowskiej mafii Tusk-Komorowski i nie przyznacie licencji na multipleksie 1 częstotliwości dla Telewizji Trwam sąd WiN wyda wyrok śmierci na odpowiedzialnych za taką decyzję. _
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)