Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

TVP dostanie kolejną kroplówkę. Do kasy wpadnie 300 milionów

38
Podziel się

Ministerstwo kultury, które sprawuje nadzór nad TVP, zgodziło się, by ta wyemitowała obligacje na kwotę 300 mln zł. To kolejny odcinek serialu o ratowaniu Telewizji Publicznej.

TVP wyemituje obligacje warte 300 mln zł
TVP wyemituje obligacje warte 300 mln zł (Wojciech Stróżyk/Reporter)
bDXWyRUB

Informację o zgodzie resortu na emisję nowych obligacji podała "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy, telewizja potwierdziła, że podpisała już w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

TVP poinformowała zarazem, że jej sytuacja finansowa jest stabilna, a wynik finansowy netto za 6 miesięcy 2018 r. to zysk w wysokości 132,2 mln zł. "Rezultat ten jest lepszy od planowanego na ten okres, jak i uzyskanego w analogicznym półroczu 2017 r.” - cytuje odpowiedź telewizji "Wyborcza".

Zobacz także: Zobacz też: Jacek Kurski o przedłużeniu praw do transmisji skoków. "Wielki dzień dla TVP"
bDXWyRUD

Umowa z BGK to kolejny zastrzyk finansowy dla publicznej telewizji. Wcześniej w tym tygodniu do opinii publicznej dotarła informacja, że od 2009 roku TVP wzięła od różnych banków w sumie 300 mln zł.

Te umowy spowodowały, że w ostatnich dziewięciu latach narodowa telewizja musiała spłacić blisko 8 mln odsetek. Najwięcej - 2,99 mln - w 2012 i 2013 r.

To jednak nie koniec, a początek zobowiązań TVP. W 2017 r. Skarb Państwa udzielił spółce pożyczki w wysokości 800 mln zł.

bDXWyRUJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

bDXWyRVe
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(38)
Piotr
3 lata temu
Jakim prawem państwo dotuje spółkę prawa handlowego?
kelo
3 lata temu
..... a za to wszystko zapłaci podatnik ...
hORnET
3 lata temu
jacek dobrze rządzi może na prezesa KGHM go dajcie
bDXWyRVf
Paweł
3 lata temu
Ta tylko tvp była już zadłużona w czasach PO-PSL.
sukces
3 lata temu
jak się bawić to się bawić.....Kurski chwali sie sukcesami ...tylko jakim kosztem je osiąga ile jeszcze pieniędzy podatników pójdzie żeby mógł siać propagandę TVPPIS
...
Następna strona