Notowania

TVP dostanie kolejną kroplówkę. Do kasy wpadnie 300 milionów

Ministerstwo kultury, które sprawuje nadzór nad TVP, zgodziło się, by ta wyemitowała obligacje na kwotę 300 mln zł. To kolejny odcinek serialu o ratowaniu Telewizji Publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Stróżyk/Reporter)
TVP wyemituje obligacje warte 300 mln zł

Informację o zgodzie resortu na emisję nowych obligacji podała "Gazeta Wyborcza". Jak czytamy, telewizja potwierdziła, że podpisała już w tej sprawie umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego.

TVP poinformowała zarazem, że jej sytuacja finansowa jest stabilna, a wynik finansowy netto za 6 miesięcy 2018 r. to zysk w wysokości 132,2 mln zł. "Rezultat ten jest lepszy od planowanego na ten okres, jak i uzyskanego w analogicznym półroczu 2017 r.” - cytuje odpowiedź telewizji "Wyborcza".

Zobacz też: Jacek Kurski o przedłużeniu praw do transmisji skoków. "Wielki dzień dla TVP"

Umowa z BGK to kolejny zastrzyk finansowy dla publicznej telewizji. Wcześniej w tym tygodniu do opinii publicznej dotarła informacja, że od 2009 roku TVP wzięła od różnych banków w sumie 300 mln zł.

Te umowy spowodowały, że w ostatnich dziewięciu latach narodowa telewizja musiała spłacić blisko 8 mln odsetek. Najwięcej - 2,99 mln - w 2012 i 2013 r.

To jednak nie koniec, a początek zobowiązań TVP. W 2017 r. Skarb Państwa udzielił spółce pożyczki w wysokości 800 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: tvp, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-08-2018

Kulturalny starszy Obywatel z PolskiNa "propagandę" nie żałujemy,i jeszcze obligacje dla firmy -och śmierdzi mi to bardzo !!! Nie starcza z ABONAMENTU ? Może zarobki dla Prezesa … Czytaj całość

25-08-2018

GordonPaństwowa TV marnotrawi nasze pieniadze.Przykład:na lekkoatletyczne ME pojechało az 8 sprawozdawców. Po co aż tylu. Ilośc pomyłek, błedów, przekłaman … Czytaj całość

25-08-2018

JacaNo to jest kasiorka na reżimową propagandę.

Rozwiń komentarze (38)